• To wydarzenie minęło.

Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA w Rumi

9 marca : 18:00 - 20:00

Darmowy

Stacja Kultura zaprasza na kolejną odsłonę Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA.
9 marca o godz. 18:00 odbędzie się pokaz konkursowy kategorii dla dorosłych (animacje dla widowni w wieku 15+)

Festiwalowe filmy są podzielone na kilka kategorii: profesjonalna – tu prezentują się twórcy, którzy działają od lat w polskiej kinematografii np. Piotr Dumała, debiutanci oraz studia filmowe. Studencka – etiudy realizowane w szkołach filmowych i na kierunkach artystycznych. OFF&Go!, Animowane fraszki i Formanimy – animowane filmy offowe, eksperymenty. Animowany wideoklip – kategoria im. Yacha Paszkiewicza, w której można obejrzeć klipy do piosenek różnych artystów m.in. Pablo Pavo i Ludzików, Bass Astral x Igo, Fish Emade czy Lecha Janerki.

Pokażemy 9 filmów z kategorii Profesjonalnej, projekcja potrwa około 90 minut. Po zakończeniu pokazów odbędzie się głosowanie na film, który najbardziej podobał się publiczności. Wyniki zostaną wysłane do Łodzi. Rumska publiczność jest jednym z ogniw decydujących o wygranej filmu w tej kategorii!
Warto wziąć udział w pokazie i zobaczyć, że polska animacja stoi na bardzo wysokim poziomie i porusza ważne tematy.

Wstęp wolny!
Zapraszamy!

CZYM JEST „O!PLA”
Realizowany od 2013 roku OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ANIMACJI “O!PLA” („O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”, ale też „Oh! People Love Animation”) jest niezależną inicjatywą będącą przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem (w każdym wieku!), a polską animacją autorską, a także promocją, w kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki.
W ciągu sześciu lat swego istnienia O!PLA stała się rozpoznawalną i szanowaną na całym świecie marką promującą i wspierającą polską animację, zaś zamierzony na początku cel (od)budowy relacji Artysta-Widz-Artysta jest konsekwentnie i z sukcesem realizowany.
KAŻDY PROJEKT TO KONKRETNY CZŁOWIEK, CZYLI KTO STOI ZA FESTIWALEM „O!PLA”
PIOTR KARDAS (ur. 13.06.1984 w Łodzi) – pomysłodawca i główny organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA (2013-), Rising of Lusitania – AnimaDoc Film Festival w Liverpool’u (2019-), a także projektów: Animation Across Borders i O!PLA FOCUS ON POLAND (O!PLA ACROSS THE BORDERS). Inicjator i dyrektor programowy Międzynarodowego Festiwalu Animacji CRAFT w Yogyakarcie (2017-). Koordynator polskiej edycji StopTrik International Film Festival (2016-). Kurator i juror na festiwalach filmowych (Białoruś, Brazylia, Chorwacja, Hiszpania, Niemcy, Norwegia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowenia, Włochy). Stale współpracuje z festiwalami i instytucjami kultury na cały świecie.

Data:
Czas: