OD MITU DO FANTASY – warsztaty literackie z Elżbietą Żukowską

1 czerwca 2019 : 10:00 - 13:00

Stacja Kultura zaprasza młodzież od 15 r.ż. i osoby dorosłe do uczestnictwa w warsztatach literackich, których zwieńczeniem będzie publikacja oraz uroczysta premiera powstałych opowiadań w po warsztatowej antologii.
Jeśli macie poczucie, że gdzieś w waszych głowach czają się fantastyczne opowieści i już dłużej nie zdołacie ich utrzymać w ciemnościach… Przyjdźcie na warsztaty i podejmijcie wyzwanie!
Podczas kilkunastu zajęć śmiałkowie poznają tajniki pracy pisarskiej. Nauczą się konstruować bohatera i jego wierną drużynę, stworzą fantastyczny świat przedstawiony, poznają zasady budowania fabuły. Wykorzystają w tym celu archetypy jungowskie i campbellowskie, hollywoodzkie schematy i powszechnie stosowane fabularne drabinki. Ale, wbrew pozorom, opowiadania, które powstaną będą oryginalne, zaskakujące i jedyne w swoim rodzaju. Samodzielna praca nad tekstem wyzwoli zagubione bohaterstwo i wzmocni hart ducha a śmiałość i odwaga w poprawkach pozwoli osiągnąć doskonałość.
A wszystko to zostanie pokazane publiczności w opublikowanej po warsztatach antologii.
Kto: Wszyscy, którzy chcą poznać tajniki pisania (młodzież od 15 r.ż. i dorośli)
Co: Piszemy fantasy!
Gdzie: W Stacji Kultura w Rumi
Kiedy: każda sobota godz. 10:00, od kwietnia do czerwca.
Prowadząca: Elżbieta Żukowska
Scenarzystka, animatorka kultury, wykładowczyni, doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa.
Autorka i animatorka z pasją do dzielenia się swoją wiedzą i zarażania innych miłością do literatury, filmu i teatru. Od kilkunastu lat kreuje i realizuje projekty kulturalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Autorka „Mitologii Andrzeja Sapkowskiego” i scenarzystka komiksów (Miasto z widokiem 2014, Kapitan Wrona 2016, seria Borka i Sambor 2017, Jaskółka 2018).
Pomysłodawczyni i koordynatorka projektów kulturalnych (Teatr z bliska., W Gdyni i o Gdyni. ,Korzenie Kultury, Polskie Historie), prowadząca warsztaty literackie, teatralne, scenariuszowe, komiksowe, baśniopisarskie.
Celem jej pracy jest zawsze pobudzenie do refleksji, wypowiedzi czy działania drugiego człowieka. Po to pisze, projektuje czy prowadzi warsztaty.
Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Słowiańskie fantasy”.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i  Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

Nabór już zakończony.

1 czerwca 2019