Niebiesko mi! Cyjanotypia – warsztaty fotograficzne (8+)

23 stycznia : 11:00 - 12:00

Stacja Kultura zaprasza 23 stycznia o 11:00 na warsztaty z cyjanotypii dla dzieci (8+) i młodzieży.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Wymagane zgłoszenie: zapisy@bibliotekarumia.pl
Zajęcia poświęcone wykorzystaniu jednej z najstarszych technik fotograficznych – cyjanotypii. Uczestnicy własnoręcznie wykonają odbitki na papierach akwarelowych!
Zajęcia z elementami fotografii to połączenie nauki z dobrą zabawą bez użycia aparatu. Ideą zajęć jest przekonanie ich uczestników, że zdjęcie powstaje w głowie fotografa, a nie w aparacie. Umiejętności widzenia, postrzegania przedmiotów, ludzi, barw oraz estetyka budują dzieło.
Prace wykonane podczas zajęć dzieci zabierają ze sobą.

Prowadząca Joanna Borowiec est absolwentką Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF).
Fotografię poznała, będąc dzieckiem. Ojciec, entuzjasta amator fotografii, mając ciemnię w łazience, wprowadził ją w zaczarowany świat robienia zdjęć. Fascynacja dokumentowania i interpretowania rzeczywistości, wyrażania myśli poprzez to medium trwa do dziś.
Miłośniczka fotografii analogowej, średnio- i wielkoformatowej. Używa historycznych procesów fotograficznych takich jak ambrotypia (technika mokrego kolodionu), cyjanotypia itp. W swojej twórczości wykorzystuje również inne media: akwarele, farby olejne, akrylowe oraz kolaż. Głównym tematem jej zdjęć jest człowiek i jego stany emocjonalne, a także relacje międzyludzkie i relacja do tego, co niematerialne, metafizyczne.

Data:
23 stycznia