• To event minęło.

Mikołajki w Stacji Kultura – spotkanie z Joanną Krzyżanek

6 grudnia : 17:00 - 19:00

Stacja Kultura – Biblioteka Rumia zaprasza najmłodszych wraz z opiekunami na mikołajkowe spotkanie z Cecylką Knedelek i jej twórczynią – Joanną Krzyżanek, w dniu 6 grudnia o godz. 17. Święta coraz bliżej, cóż więc lepszego niż… warsztaty choinkowe!

Zajęcia są bezpłatne, ale obowiązują zapisy.
Zgłoszenia wraz z wybranym terminem prosimy przesyłać na zapisy@bibliotekarumia.pl

Kim jest Cecylka Knedelek?
Cecylka mieszka w różowym domu przy ulicy Naleśnikowej 5 w Starym Knedelkowie. Jak wszystkie dzieci na świecie cieszy się, uśmiecha, płacze, smuci, grymasi i złości się (ale tylko we wtorki). Potrafi przeskakiwać przez strumyk, chodzić po kałużach, piec marchewkowe babeczki, przygotować herbatę na przeziębienie, liczyć do miliona, szyć gałgankowe lalki i rysować tygryski z bardzo długimi ogonami.

Kim jest Joanna Krzyżanek?
Ma czarne włosy przypominające druciki, niebieskie oczy i kilka pięknych zmarszczek na czole. Jest miłośniczką liter i gałgankowych gąsek. Pisze opowiastki, rymowanki
i listy do przyjaciół. Lubi biegać nad rzeczką, podróżować pociągiem, siedzieć w kawiarence, czytać książki, pić herbatę z różaną konfiturą, podziwiać kolorowe cynie, zbierać kasztany, obserwować krople deszczu spływające po dachówkach i łapać śniegowe płatki. Jest właścicielką kremowej komody, czarnego roweru w stokrotki, glinianego dzbanuszka i starego widelca, który dostała od babci Cecylii na trzecie urodziny. Nie lubi stłuczonego szkła, brudnych podłóg, drzwi z nowoczesnymi klamkami, wind, komarów, muszek owocówek. Potrafi uszyć z gałganków gąskę, policzyć poziomki na tarcie, zrobić ciasto z marchewek, lemoniadę z zielonej pietruszki sorbet z malin. Prowadzi warsztaty literackie, ortograficzne, gramatyczne, plastyczne, teatralne i kulinarne. Spotyka się z dziećmi w bibliotekach, pracowniach, przedszkolach i szkołach.

Data:
6 grudnia