Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert Jazzowy – Carrier, Lambert, Bożek, Gadecki.

13 listopada 2019 : 18:30 - 19:30

Stacja Kultura zaprasza 13 listopada 2019 o godz. 18:30 na międzynarodowy koncert jazzowy kwartetu Carrier/Lambert/Bożek/Gadecki. Wstęp wolny!

W listopadzie zapraszamy na dwa koncerty jazzowe w Stacji Kultura:
13.11 18:30 Carrier/Lambert/Bożek/Gadecki
20.11 18:30 CHERRY/SKOLIK Project +

Wystąpią François Carrier, Michel Lambert, Marcin Bożek i Tomasz Gadecki, tworzący energetyczny freejazzowy kwartet, który właśnie wydał pierwszy wspólny album WIDE, zarejestrowany na żywo podczas ubiegłorocznej trasy koncertowej zespołu.

François Carrier (Kanada) – jako profesjonalny muzyk jazzowy występuje od 1979 roku. Pierwsze kroki stawiał w Vancouver, grając na saksofonie altowym. Od 1982 występował w Montrealu, zdobywając uznanie jako wykonawca muzyki improwizowanej. W 1990 powstał zespoł, w którym do Carriera dołączyli basista Pierre Coté i perkusista Michel Lambert. Ich wspólny album „Intuition” został nominowany do nagrody Jazzowy Album roku 1998 (Québec’s Music Awards), ponadto trio odbyło trasę koncertową po Europie, grając min. na Montreux Jazz Festival. W 1988 Carrier założył Nouvel Ensemble De Musique Improvisée (NoEMI), grupę podobnie myślących wolnych graczy, wśród których byli Dewey Redman i Sonny Greenwich.
W 2002 Carrier zdobył nagrodę Conseil des Arts et des Lettres du Québec. Kolejne trasy koncertowe w Kanadzie i wielu krajach europejskich przyniosły mu kilka uznanych albumów. Artysta występował wspólnie z m.in. Steve’m Amiraultem, Paulem Bley, Garym Peacockiem, Urim Caine, Jasonem Moranem, Bobo Stensonem, Matem Manerim i Uwe Neumannem.
Muzyka Carriera jest energetyczna i nieprzewidywalna, a sam François z wielką wrażliwością i zrozumieniem potrafi eksplorować jej rejony, skutecznie przyciągając uwagę publiczności.

Michel Lambert (Kanada) jest perkusistą, kompozytorem i aranżerem, absolwentem Conservatoire de Musique de Quebec oraz Berklee College w Bostonie.
Od 1982 r. brał udział w projektach muzycznych od Kanady po Stany Zjednoczone, Europę i Azję. Gość znanych festiwali, m.in. Berliner Jazztreff, Jazzfest Wien, Jak Jazz w Dżakarcie, Pori Jazz, Europa Jazz Festival du Mans, Internationales New Jazz Festival Moers. Współpracował z wybitnymi artystami (Gary Burton, Dewey Redman, Barre Phillips, Paul Bley, Herbie Spanier i wielu innych).
Utytułowany kompozytor, artysta wizualny, stypendysta Conseil des Arts et des Lettres du Québec (1998). Dzięki wsparciu Kanadyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych odbył tournée po sześciu krajach europejskich z projektem Out Twice z udziałem Jeannette Lambert i Dave’a Younga.
W 2004 roku ukończył Five Double Duets, serię duetów perkusyjnych i artystycznych z Danielem Humairem, Hanem Benninkem, Rakalam Bob Moses, Svenem Ake Johanssonem i Johnem Hewardem. Jego najnowszy projekt, Le Passant, zawiera partyturę dla orkiestry i improwizatorów z Dominic Duval, Ellery Eskelin i Malcolmem Goldsteinem.

Marcin Bożek – Muzyk, improwizator, nauczyciel. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, posiada dyplom magistra sztuki w zakresie gry na gitarze basowej ( 2003r ). Laureat wielu nagród w międzynarodowych konkursach i festiwalach. Etatowy basista Teatru Muzycznego w Gdyni od 2005 do 2015 roku. Od 2007 roku współtworzy polską scenę muzyki improv. Improwizuje z muzykami, aktorami, malarzami artystami, tancerzami oraz solo. Założyciel i dyrygent „Gdynia Improvisers Orchestra”. Projekty koncertujące artystyczne i edukacyjne: „Olbrzym i kurdupel”, „Bass Solo”, „Double trouble”, „Jazz dla dzieci”, „Gdynia Improvisers Orchestra”.
Informacje o artyście: https://marcinbozek.pl/

Tomasz Gadecki – Saksofonista, ostatnią dekadę poświęcił szeroko rozumianej muzyce improwizowanej. W swojej twórczości na pierwszym miejscu stawia kreatywność i poszukiwanie prawdy do ostatniego dźwięku. Współzałożyciel zespołów Olbrzym i kurdupel, Sambar, Band A, 250 Kg, TRC, Helaton . Współpracuje z wieloma muzykami z Polski i ze świata. Autor muzyki do spektakli teatralnych, muzyk sesyjny w wielu projektach np. Pure Phase Ensemble, Dreadles Lions, Galago, Artur Maćkowiak, Contemporary Noise Sextet, 7FAZ. Współtworzy duet taneczno-muzyczny Acoustic Body z Anną Haracz oraz trójmiejskie Lonker See, z którym wydał trzy albumy oraz otrzymał nagrodę DOKI 2016. Improwizacja, która jest bardzo ważnym elementem jego twórczości sprawia iż bardzo często pracuje z performerami, malarzami czy poetami i zdecydowanie nie powiedział w tej dziedzinie ostatniego słowa.

ostatniego słowa.

Szczegóły

Data:
13 listopada 2019
Czas:
18:30 - 19:30
Wydarzenie Category:

Miejsce

Stacja Kultura
Starowiejska 2
Rumia, Polska 84-230 Polska

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna