• To event minęło.

„Jak być gościem w rezerwacie Beka” spotkanie ze Stanisławem Łubieńskim

19 października : 18:00 - 20:00

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zapraszają na spotkanie ze Stanisławem Łubieńskim – pisarzem, ornitologiem, humanistą. Spotkanie odbędzie się 19.10.2018 r. o godzinie 18.00 w Stacji Kultura.
Stanisław Łubieński jest m.in. autorem książki „Dwanaście srok za ogon”, nominowanej do Paszportu „Polityki” za 2016 r. i do Nagrody Literackiej „Nike” 2017. Tematyka książki jest naturalną konsekwencją przyrodniczych zainteresowań humanisty, które miały początek w dziecięcej ciekawości i pasji do podglądania ptaków przez radziecka lornetkę, potem coraz poważniejsze obserwacje i lektury, wyjazdy na Węgry, do Skandynawii, w deltę Dunaju. Ornitologia stała się źródłem inspiracji w późniejszej działalności literackiej i publicystycznej Autora i w jego pisaniu o sztuce, literaturze, filmie.
W trakcie spotkania Autor opowie historie swoich doświadczeń, związanych z rozwijaniem się jego ornitologicznych zainteresowań, a wraz z nimi – zrozumienia potrzeby poszanowania praw świata przyrody i jego mieszkańców, zwierząt i roślin, przez każdego obserwatora ich życia. ”Jak być gościem w rezerwacie Beka” to ciekawe odniesienie własnych doświadczeń Autora do zasady odpowiedzialnego kierowania swoimi działaniami tak, aby rozwijać przyrodnicze pasje, nie szkodząc przyrodzie.
Spotkanie jest przygotowane w ramach projektu „Zrównoważona turystyka i ekstensywne rolnictwo dla rezerwatu przyrody Beka”, ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Partnerami projektu są Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Więcej informacji o wydarzeniu : Hanna Rachwald – 58 3412693, Bogumiła Błaszkowska – 500 239 688
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP) to założona w 1991 r. organizacja pozarządowa o statusie organizacji pożytku publicznego. Celem OTOP jest zachowanie dziedzictwa przyrodniczego dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Zajmuje się ochroną dzikich ptaków i miejsc, w których one żyją. Prowadzi działania z dziedziny czynnej ochrony przyrody i monitoringu przyrodniczego, kształtuje polityki mające wpływ na środowisko, organizuje szereg akcji edukacyjnych. Działania OTOP wspiera rzesza kilku tysięcy członków, wolontariuszy i sympatyków.
Więcej informacji o OTOP znajdziesz na stronie www.otop.org.pl.

Data:
Czas: