„Improwizacje” Mikołaj Trzaska/Marcin Bożek – koncert

13 marca 2019 : 18:30 - 19:30

Stacja Kultura zaprasza 13.03 o godz. 18.30 na koncert „Improwizacje” Mikołaj Trzaska/Marcin Bożek.
Swobodny przepływ muzyki rozumiany jako rozmowa, obraz, wspomnienie, kłótnia, poezja, opis zdarzeń, codzienność, wyobrażenie o czymś, zapomnienie, wspomnienie… sztuka.
Zapraszamy na środowe zderzenie z nie-codziennością.

Mikołaj Trzaska – urodzony w Gdańsku w 1966 roku, saksofonista i klarnecista basowy. Trzaska był współzałożycielem najważniejszej formacji yassowej – legendarnej Miłości – oraz liderem Łoskotu. Czołowa postać europejskiej sceny free jazzu i muzyki improwizowanej. Lider międzynarodowego tria Volumen i kwartetu klarnetowego Ircha, członek Shofar – grupy wykonującej muzyki żydowską, Resonance – tentetu Kena Vandermarka, North Quartet Petera Brötzmanna oraz tria Riverloam, współtworzonego z brytyjskimi muzykami: Markiem Sandersem i Olie Bricem. Współpracuje z tuzami światowej wolnej improwizacji m.in. z Peterem Brötzmannem, Joe McPhee, Kenem Vandermakiem, Per-Ake Holmlander, Davem Rempisem. Jest również kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej (na stałe współpracuje z Wojciechem Smarzowskim) oraz tworzy projekt muzyczno-literacki z Andrzejem Stasiukiem.

Marcin Bożek – urodzony w 1979 roku muzyk, improwizator, nauczyciel. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, posiada dyplom magistra sztuki w zakresie gry na gitarze basowej. Laureat wielu nagród w międzynarodowych konkursach i festiwalach. Etatowy basista Teatru Muzycznego w Gdyni w latach 2005-2015. Improwizuje z muzykami, aktorami, artystami, tancerzami. Założyciel i dyrygent „Gdynia Improvisers Orchestra”, współtwórca projektów koncertowych artystycznych i edukacyjnych: „Olbrzym i kurdupel”, „Bass Solo”, „Double trouble”, „Jazz dla dzieci.”
Informacje o artyście: https://marcinbozek.pl/

Foto: Magdalena Rosman