• To event minęło.

Flamenco – wieczór hiszpański

22 marca : 18:30 - 19:30

Stacja Kultura zaprasza 22 marca o 18:30 na wieczór flamenco, w programie: degustacja hiszpańskich potraw oraz pokaz tańca w wykonaniu trójmiejskiej tancerki Luizy Romanowskiej ze szkoły Tańca Flamenco Anda Lu w Gdańsku. Towarzyszyć jej będą: gitarzysta Wojciech Szulc oraz Szymon Smeja – Skulimowski na cajonie. Wykonawcy zaprezentują kilka tradycyjnych form muzyki flamenco.
Flamenco to ekspresyjne dźwięki gitary, energetyczny śpiew, żywiołowy taniec, rytm wystukiwany przez obcasy, wyklaskiwany przez dłonie. W tej muzyce odnajdujemy tygiel kulturowy południowego regionu Hiszpanii – Andaluzji. Słychać w niej przede wszystkim tradycje cygańskie i hiszpańskie, ale również inne, takie jak perskie, żydowskie, indyjskie, bizantyjskie czy afrokubańskie.
To będzie wieczór pełen gorących rytmów, radości, muzyki i pasji, ale także oficjalne pożegnanie naszego hiszpańskiego wolontariusza Darío Fernandeza, który spędził w Stacji Kultura ostatni rok.

Wstęp wolny!
Zapraszamy!