Finisaż wystawy prac marynistycznych Gabriela Oleszka

26 września : 18:00 - 20:00

Filia nr 1 zaprasza 26 września o godzinie 18:00 na finisaż wystawy prac marynistycznych Gabriela Oleszka. Wystawę można oglądać do 30 września w godzinach otwarcia placówki.

26 września o godzinie 18:00 odbędzie się finisaż wystawy, na który serdecznie zapraszamy!

Krótko o autorze prac:

Gabriel Oleszek urodzony w 1948 roku w Wałbrzychu. Prawie całe swoje życie zawodowe spędził na morzu. Opublikował liczne artykuły i opowiadania w prasie wybrzeża i ogólnopolskiej. Jest autorem wielu publikacji fachowych w prasie specjalistycznej.

Napisał 39 książek, między innymi: SOS „Bright Star”, Dotknięcie piekła, Kosynierzy z „Daru Pomorza”, Smak winy, Zdążyć na czas, I nie ma na takiego siły, Ostatni Rejs, Rejs do White Blue, Kiedy byłem małym chłopcem, Długa wiosna, Powrót na żądanie. Kosynierzy z „Daru” 50 lat później, Niedobry syn, Kosynierzy z „Daru” znowu razem (praca zbiorowa), Opowieści z morza, Ryzykowny Tatuaż, Kosynierzy z „Daru” zawsze razem (praca zbiorowa)

Najbliższa jest mu marynistyka, jednakże kilka napisanych przez niego książek ma charakter tzw. fikcji politycznej.

Jest także członkiem Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów „Mare Nostrum”. Zachęcony przez kolegów ze stowarzyszenia, a w szczególności przez czołową artystkę tej grupy Barbarę Wojtanowską zajął się malarstwem olejnym. W swoim dorobku ma już ponad dwieście siedemdziesiąt obrazów. Zazwyczaj są to obrazy o tematyce marynistycznej.

Na wystawę w Rumi przygotował kilka obrazów z motywami plaż. Kilka innych obrazów to jego ulubiony temat czyli żaglowce. Niektóre pod żaglami, inne bez żagli. Są też łodzie rybackie. Jako Sopociak zakochany w swoim mieście przygotował też kilka obrazów sopockich.

Data:
Czas: