Dwie specjalne wystawy wakacyjne w Stacji Kultura

31 sierpnia 2019

Stacja Kultura zaprasza w dniach 03.07-31.08. 2019 na dwie wystawy indywidualne:
Teresa Płotkowiak „Łamanie wzorów. Motyw ludowego haftu kaszubskiego we współczesnej grafice jako dialog w społecznych praktykach komunikacyjnych”.
Projekt zrealizowany w ramach Stypendium Twórców Kultury Marszałka Województwa Pomorskiego.
Agnieszka Hubeny-Żukowska „Moje ogrody”.

Teresa Płotkowiak
Ukończyła studia w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Gdańsku (obecnie Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych) na kierunku Grafiki Projektowej. Dyplom licencjacki uzyskała w 2014 r. Jest stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Obecnie studiuje na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Interesuje się grafiką warsztatową oraz sztuką nowych mediów.
Tworzy mało- i wielkoformatowe formy graficzne oraz plakaty o tematyce kulturalnej i społecznej. Często inspiruje się muzyką i jej połączeniami ze sztukami wizualnymi.
Laureatka wielu konkursów krajowych i międzynarodowych o związanych z grafiką i fotografią, m.in.: 2014, II miejsce w ogólnopolskim konkursie na plakat „Moja Wolność”, wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na ekslibris i małą formę graficzną; 2013, I miejsce w ogólnopolskim konkursie na plakat „Chory, Taki Sam Jak Ja”, finał międzynarodowego festiwalu fotografii „Time Stop”, Iran, wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na plakat wizerunkowy Instytutu Polskiego w Wiedniu; 2012, finał międzynarodowego festiwalu typografii „Sense”, Iran; 2013-2015 wyróżnienia w międzynarodowym konkursie na plakat FETY. Uczestniczka wielu licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych w Trójmieście, Szczecinie, Płocku, Malborku, Wiedniu i Hong Kongu.

Agnieszka Hubeny-Żukowska – projektantka ogrodów z głową pełną szalonych pomysłów. Doświadczenie zdobyła w Wielkiej Brytanii, USA i w Polsce.
Laureatka wielu, także międzynarodowych, konkursów z zakresu projektowania ogrodów i krajobrazu.
Dziennikarka i podróżniczka śledząca najnowsze ogrodowe trendy. Kreatywna artystka i nieszablonowa mama.

31 sierpnia 2019