• To event minęło.

Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy. Spotkanie z Anną Dziewit-Meller.

9 listopada : 13:30 - 15:00

Stacja Kultura zaprasza 9 listopada o godz. 13:30 na spotkanie z Anną Dziewit-Meller, która opowie o odważnych, inteligentnych, buntowniczych a czasem kontrowersyjnych bohaterkach książki „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy” . Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Siła tkwi w kobiecie”.

Mamy swoją historię. Stworzoną przez kobiety, które wbrew społecznym ograniczeniom realizowały swoje pasje i miały wpływ na rzeczywistość. Pora  odzyskać ich życiorysy. Książka Anny Dziewit-Meller opowiada o Polkach, którym wiele zawdzięczamy. Naukowczynie, pisarki, królowe i nauczycielki: cała zgraja silnych prababek, dzięki którym wiemy, że determinacja i wiara w równość przynoszą efekty. (Sylwia Chutnik)
Anna Dziewit-Meller
Pisarka i dziennikarka. Współautorka (z Agnieszką Drotkiewicz) tomów wywiadów „Głośniej! Rozmowy z pisarkami” i „Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami”, a także bestsellerowej reporterskiej książki o Gruzji „Gaumardżos, opowieści z Gruzji” (Nagroda Magellana 2011), napisanej wspólnie z Marcinem Mellerem. W 2012 roku ukazała się jej debiutancka powieść „Disko”, nominowana do Nagrody Literackiej „Gryfia”. Ponadto wokalista i gitarzystka w zespole Andy. Prowadzi autorski popularny kanał internetowy o książkach bukbuk.

Siła tkwi w kobiecie to projekt, który wpisuje się w świętowanie jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości koncentrując się na perspektywie kobiecej. W roku 2018 świętujemy bowiem setną rocznicę nadania Polkom praw wyborczych.
Polska była jednym z pierwszych państw na świecie, które wprowadziło kobiety do parlamentu i przyznało im pełnię praw. Rok Praw Kobiet jest inspiracją do dostrzeżenia i podkreślenia roli kobiet w kształtowaniu historii i życia publicznego. Jest także okazją do spojrzenia w kobiecą przyszłość i motorem do podjęcia działań, służącym wszystkim Polkom.

Data:
Czas: