Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Ciemność dnia, światła nocy” Spotkanie z Karolem Wójcickim

25 października 2019 : 18:30 - 19:30

Stacja Kultura zaprasza 25 października 2019 o 18:30 na spotkanie z Karolem Wójcickim pod tytułem „Ciemność dnia, światła nocy”. Wstęp wolny!

Będzie to pasjonująca opowieść o podróżach po świecie celem poszukiwania najbardziej niesamowitych zjawiska astronomicznych.
Posłuchamy o całkowitych zaćmieniach Słońca oraz o zorzach polarnych, a także o najbardziej unikatowym zjawisku astronomicznym, które będzie można zobaczyć na świecie w 2027 roku. Cała prelekcja opiera się na autorskich materiałach foto i video. Zobaczymy m.in. nagrania zorzy polarnej w czasie rzeczywistym!

Karol Wójcicki – pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage Z głową w gwiazdach.

Przemierza świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zjawisk astronomicznych takich jak całkowite zaćmienia Słońca czy zorza polarna. Przynajmniej jedną noc w miesiącu spędza pod najciemniejszym, bieszczadzkim niebem fotografując Drogę Mleczną. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów.

Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował największe na świecie wspólne obserwacje nocnego nieba (ponad 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych.

Współpracownik Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik,
Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.
Tata zapatrzony w swoją najjaśniejszą gwiazdkę – córkę Adę.

Szczegóły

Data:
25 października 2019
Czas:
18:30 - 19:30
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Stacja Kultura
Starowiejska 2
Rumia, Polska 84-230 Polska

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna