Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

CHERRY/SKOLIK Project + Międzynarodowy Koncert Jazzowy

20 listopada 2019 : 18:30 - 19:30

Stacja Kultura zaprasza 20 listopada 2019 o godz. 18:30 na międzynarodowy koncert jazzowy CHERRY/SKOLIK Project +. Wstęp wolny!
W listopadzie zapraszamy na dwa koncerty jazzowe:
13.11 18:30 Carrier/Lambert/Bożek/Gadecki
20.11 18:30 CHERRY/SKOLIK Project +

Ed Cherry – gitara
Jeden z najlepszych nowojorskich gitarzystów jazzowych, najbardziej znany z wieloletniej współpracy (od 1978 r. do 1992 r.) z trębaczem Dizzym Gillespiem. Występował w kwartecie Gillespiego, w big bandzie oraz w The United Nation Orchestra, której płyta „Live at Royal Festival Hall” (Enja) zdobyła nagrodę Grammy. Współpracował również z wieloma innymi wybitnymi wykonawcami jazzowymi jak Paquito D`Rivera, Henry Threadgill, John Patton, Jon Faddis, Hamiet Bluiett i Paula West. W latach 1997–1998 Cherry współtworzył latynoski jazz band „Crisol”, którego liderem był Roy Hargrove, i z którym występował w Havanie na Kubie. Obecnie jest liderem kilku własnych formacji i występuje na całym świecie – od Ameryki, przez Europę, aż po Azję.

Arek Skolik – perkusja
Zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma „Jazz Forum” jako perkusista jazzowy. Należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli on czoła przed dziesięcioleciami tradycji, starając się wpisać w nią swój muzyczny temperament. To nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go w gronie najlepszych perkusistów w kraju. Lista jego współpracowników jest bardzo długa i obejmuje zdecydowaną większość najlepszych polskich jazzmanów. Od wielu lat nagrywał i koncertował z czołówką polskich muzyków jazzowych takich jak: Stanisław Soyka, Wojciech Karolak, Jarosław Śmietana, Janusz Muniak i wielu innych.

Maciej Kitajewski – kontrabas, gitara basowa
Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie gitary basowej i kontrabasu u Michała Barańskiego. Członek licznych zespołów jazzowych. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów jazzowych, m.in. I miejsce na 53. Festiwalu Jazz nad Odrą, I miejsce na Blue Note Jazz Competition, I miejsce na 19. Bielskiej Zadymce Jazzowej czy II miejsce na Big Sky Jazz Festival w Moskwie. Współpracował z wieloma wybitnymi muzykami sceny jazzowej i rozrywkowej, takimi jak: Mike Moreno, Lukas Oravec, Rhonda L. Adams, Wojciech Myrczek, Beata Przybytek, Kasia Moś czy Adam Jarzmik.

Paweł Palcowski – trąbka, flugelhorn
Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Laureat prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. The Akademia Music Awards w Los Angeles na utwór miesiąca (2017, I miejsce), Grand Prix Jazz nad Odrą z zespołem Adam Jarzmik Quintet (2017), Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej z zespołem Adam Jarzmik Quintet (2017), III nagroda B-Jazz International Contest w Belgii z zespołem Maciej Wojcieszuk Quintet (2016), Grand Prix Getxo Jazz Festival w Hiszpanii z zespołem Maciej Wojcieszuk Quintet – 2015 i wiele innych nagród i wyróżnień.

Szczegóły

Data:
20 listopada 2019
Czas:
18:30 - 19:30
Wydarzenie Category:

Miejsce

Stacja Kultura
Starowiejska 2
Rumia, Polska 84-230 Polska

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna