Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Akordeon bez tajemnic – koncert dla dzieci

11 maja : 13:00 - 14:00

Stacja Kultura zaprasza 11.05.2019 o godz. 13 na koncert dla dzieci „Akordeon bez tajemnic” w wykonaniu Pawła A. Nowaka.
Co to jest akordeon? Jak jest zbudowany? Czy na akordeonie można zagrać dźwięk lokomotywy?
W trakcie koncertu zabrzmią m.in. melodie z bajek, a także odgłosy natury i dźwięki miasta! W planie także zagadki dźwiękowe, konkurs muzyczny oraz pokaz zabytkowych instrumentów. Artysta pokaże też tajniki budowy akordeonu i odpowie na pytanie skąd się wziął ten instrument.
Paweł A. Nowak – akordeonista, pedagog, kompozytor, aranżer, popularyzator akordeonu i pasjonat tego instrumentu. Absolwent Akademii Muzycznej (klasa akordeonu prof. K. Olczaka i prof. E. Rosińskiej). Laureat 16 krajowych i międzynarodowych konkursów oraz festiwali akordeonowych. Koncertuje w kraju i Europie. Współzałożyciel Almost Jazz Group. Występuje solo, z orkiestrami (Orkiestra Kameralna Progress) oraz zespołami takimi jak Milonga Baltica, Klezmoret Trio czy Alberti & Nowak Quartet. Z Dorotą Lulką i Maciejem Sadowskim współpracuje przy projektach „Piaf po polsku” i „W czasie deszczu dzieci się nudzą”. Na swoim koncie ma kilkanaście płyt. Specjalizuje się w tangu, jazzie i – charakterystycznym dla akordeonu – francuskim stylu musette.

Szczegóły

Data:
11 maja
Czas:
13:00 - 14:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

Stacja Kultura
Starowiejska 2
Rumia, Polska 84-230 Polska

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna