Akademia Projektowania – zajęcia artystyczne

24 października : 18:00 - 19:00

Stacja Kultura oraz Ty i Ja | Wspólna przestrzeń dla sztuki zapraszają 24.10.2019 o godz. 18 na pierwsze spotkanie z cyklu zajęć „Akademia Projektowania”, przeznaczonych dla samodzielnej młodzieży od 13 roku życia oraz dla osób dorosłych. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową – zapisy@bibliotekarumia.pl

Jeśli chcesz rozwijać swój talent i:
– tworzysz od czasu do czasu własne materiały graficzne
– wolne chwile spędzasz na rysowaniu, tworzeniu kolaży, zabawie programami graficznymi
– planujesz zdawać do szkoły plastycznej
to zapraszamy do zapisywania się!

Zajęcia będą odbywać się raz w miesiącu przez okres 9 miesięcy. Czas trwania jednego spotkania to półtorej godziny.
Na zajęciach studenci zdobędą wiedzę z zakresu podstaw projektowania graficznego: m. in. kompozycji plakatu i projektowania znaków graficznych. Poznają różnorodność środków stylistycznych/technicznych, dzięki którym w sposób tradycyjny (nie elektroniczny) będą w stanie zaprojektować plakat czy znak. Zdobędą też wiedzę jak transferować analogowe formy do obróbki cyfrowej. Po pierwszych zajęciach kursant zobligowany będzie do podjęcia decyzji, czy będzie w stanie uczestniczyć w całoroczny cyklu, ponieważ program zajęć rozpisany jest na 9 miesięcy.
Ostatnie spotkanie zakończy się wystawą finałową uczestników Akademii Projektowania. Wystawa odbędzie się w Stacji Kultura.

Każdy uczestnik musi posiadać własne materiały plastyczne: kredki, ołówki, brystole linijki, papier do kreślenia, gumki, temperówki.

Prowadząca – Teresa Płotkowiak – jest absolwentką i doktorantką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zajęcia są prowadzone w stylu akademickim.

Data:
Czas: