Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

100 lat polskiej floty – prelekcja Gabriela Oleszka

10 kwietnia 2019 : 18:00 - 19:00

Filia nr 1 MBP Rumia (ul. Pomorska 11) zaprasza 10 kwietnia o godz. 18:00 na prelekcję Gabriela Oleszka „100 lat polskiej floty”.

Gabriel Oleszek (ur. w 1948 roku w Wałbrzychu) swoje życie zawodowe spędził na morzu. Opublikował liczne artykuły i opowiadania, zarówno w prasie pomorskiej, jak i ogólnopolskiej. Jest autorem wielu publikacji fachowych w prasie specjalistycznej.
Napisał ponad 30 książek, między innymi: SOS „Bright Star”, Dotknięcie piekła, Kosynierzy z „Daru Pomorza”, Smak winy, Zdążyć na czas, I nie ma na takiego siły. Najbliższa jest mu marynistyka, jednakże kilka napisanych przez niego książek ma charakter tzw. fikcji politycznej. Szereg książek to powieści wspomnieniowe.
Jest także członkiem Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów „Mare Nostrum”. W swoim dorobku ma już ponad trzysta obrazów, głównie o tematyce marynistycznej.
Podczas prelekcji opowie o powstawaniu szkół morskich po odzyskaniu niepodległości, o żaglowcach szkolnych „Lwów” i „Dar Pomorza”, o rozwoju polskiej żeglugi oraz o transatlantykach „Polonia”, „Pułaski”, „Kościuszko”, a także o budowie portów w Gdyni i Władysławowie. Również o znakomitych ludziach, którzy do rozwoju Polski Morskiej się przyczynili.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Szczegóły

Data:
10 kwietnia 2019
Czas:
18:00 - 19:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Filia nr 1
Pomorska 11
Rumia, pomorskie 84-230 Polska

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna