Komiks ‚Molly na Planecie Sów’ – dostępny online

Komiks ‚Molly na Planecie Sów’ – dostępny online

 
Nasza biblioteka świętuje w tym roku swoje 70-te urodziny. Z tej okazji wydany został komiks biblioteczny „Molly na Planecie Sów”, którego autorem jest Łukasz Kowalczuk.

„Molly na Planecie Sów” to przygodowa historyjka dla czytelników w każdym wieku, nawiązująca do tradycji literatury popularnej.

Stowarzyszenie Moli podróżuje po kosmosie w poszukiwaniu książek. Ich zbiory, zgromadzone w Stacji Kultura, są największe we wszechświecie. Załogę Stacji stanowi troje Moli: Hawking, Molly i pancernikruk Edgar. Trafiają na orbitę Planety Sów, na której, rzekomo, znajduje się ogromna biblioteka. Sowy są przyjaźnie nastawione. Zbyt przyjaźnie? Jaką tajemnicę skrywa ich Planeta?

Premiera komiksu odbyła się w Stacji Kultura, w ramach festiwalu komiksowego Rumia Comic Con.
Komiks jest darmowy i dostępny w bibliotece. Wydany został w nakładzie 300 sztuk. Nakład jest limitowany i numerowany.

Łukasz Kowalczuk
Urodzony w 1983, w północnej Polsce. W Rumi mieszka od 2009 roku. Tata czytał mu na dobranoc komiksy, a mama nie miała nic przeciwko. Potem nadeszła era superbohaterów i wydawnictwa TM-Semic, któremu w 2013 złożył hołd w postaci książki. Nie ukończył żadnych studiów artystycznych. Kultura popularna lat 80. i 90. to główne inspiracje Kowalczuka. Poszukiwanie materiałów najczęściej polega na czytaniu książek i komiksów, oglądaniu filmów klasy B i graniu w gry video. Nostalgia nie jest tu jednak celem, tylko środkiem. Twórca może wymieniać setki nazwisk ulubionych twórców, ale zacznie od Jacka Kirby’ego i Roberta Crumba. Ma na koncie kilkanaście samodzielnych tytułów, autorskich wystaw oraz kilkadziesiąt krótkich historii w antologiach i zinach. Jego komiksy są wydawane i prezentowane na całym świecie.

Komiks dostępny jest także online na platformie ISSUU.