„Jak powstaje książka” – lekcja biblioteczna dla przedszkolaków

DSC06672

W piątek 11.06.2014 r. w Bibliotece Głównej gościliśmy grupę sześciolatków z Niepublicznego Przedszkola „Iskierka”. Na początku wizyty wspólnie zwiedziliśmy czytelnię i wypożyczalnie. W czasie wędrówki dzieci dowiedziały się o bogatej, kilkudziesięcioletniej działalności biblioteki . Zapoznały się także z księgozbiorem placówki.

Następnie obejrzeliśmy prezentację dotyczącą kolejnych etapów powstawania książki. Po seansie pogrążyliśmy się w lekturze opowiadania… „Koszmarny Karolek czyta książkę”. Już po zakończonej lekcji wielu przedszkolaków zafascynowanych książką Francesci Simon, wypożyczyło kilkanaście pozycji o przygodach Koszmarnego Karolka.

Dziękujemy za odwiedziny !


Sesja Naukowa

Strona tytułowa  biuletynW piątek 30 maja 2014 r. w godzinach 10:00-14:30 w Domu Kultury „Janowo” odbyła się Sesja Naukowa „Dziedzictwo Oskara Kolberga”. Miejska Biblioteka Publiczna im. F. Ceynowy w Rumi była jednym ze współorganizatorów tego wydarzenia. Sesja spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów – wzięło w niej udział około 120 osób.

Z okazji sesji wydano okolicznościowy biuletyn, do ściągnięcia pod linkiem.

Dziękujemy za liczny udział!

Załączniki
FileOpisFile size
Download this file (Biuletyn Dziedzictwo Oskara Kolberga.pdf)Biuletyn Dziedzictwo Oskara Kolberga.pdf 5717 Kb

KULTURA+ PRIORYTET "BIBLIOTEKA+ INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK"

mkidnPROGRAM WIELOLETNI KULTURA+ PRIORYTET "BIBLIOTEKA+ INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK" jest uchwalonym przez Radę Ministrów wieloletnim programem rządowym na lata 2011-2015.

Priorytet „Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek” realizuje pierwszy cel szczegółowy Programu Wieloletniego Kultura+ jakim jest wzmocnienie potencjału i roli gminnych bibliotek publicznych oraz bibliotek publicznych wchodzących w skład innych instytucji kultury, dla których organizatorem założycielskim jest gmina. Priorytet ma na celu przekształcenie bibliotek gminnych w nowoczesne centra dostępu do wiedzy, kultury oraz ośrodki życia społecznego. 

Operatorem Priorytetu „Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek” jest Instytut Książki.

Nasza biblioteka podpisała umowę dotyczącą dofinansowania zadania "Aranżacja wnętrz oraz zakup i montaż wyposażenia dla biblioteki głównej w Rumi" ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Prace wykończeniowe obiektu dworca PKP dobiegają końca. Stosowne umowy na zakupy i montaż wyposażenia zostały podpisane.

Otwarcie nowej siedziby biblioteki głównej przewidziane jest na wrzesień br.

b

 insty


Przeprowadzka

i-znak-uwaga-remont

UWAGA ! – PRZEPROWADZKA BIBLIOTEKI

Od dnia 21 lipca 2014 r. z powodu przeprowadzki, nieczynna będzie biblioteka główna , przy ul. Pomorskiej 11 w Rumi.

Biblioteka przenosi się do nowej siedziby, przy ul. Starowiejskiej 2 ( dworzec PKP) w Rumi i będzie funkcjonowała pod szyldem STACJA KULTURA.

Otwarcie STACJI KULTURA przewidziane jest na 12 września tego roku.

W tym czasie czytelnicy będą mogli korzystać z usług filii bibliotecznych od poniedziałku do piątku (oprócz środy) w godzinach od 10.00- 18.00:

Filia nr 1, ul. Chodkiewicza 38

Filia nr 2 , ul. Kościelna 17

Filia nr 4 , ul. Górnicza 19.

Książki wypożyczone w bibliotece głównej można będzie zwracać w filiach.

Czytelnicy, którzy wypożyczyli książki w czerwcu i lipcu , będą mogli zwrócić książki we wrześniu w nowej siedzibie ( bez naliczonej kary).

Czytelników z Janowa śpieszę uspokoić , że w październiku na ul. Pomorską wróci biblioteka – po niewielkim remoncie zostanie tu przeniesiona Filia nr 1 .

Za utrudnienia serdecznie przepraszam i zapraszam we wrześniu do STACJI KULTURA.

Krystyna Laskowicz

Dyrektor

Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi

Zamknięte

715402.3

W okresie letnim biblioteka przy ul. Pomorskiej będzie zamknięta w soboty.

Za utrudnienia przepraszamy.

Więcej artykułów…

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×