"Trzydzieści lat z batikiem: cz.III" - finisaż wystawy Wilgi Badowskiej

Stacja Kultura Biblioteka Rumia zaprasza na finisaż wystawy Wilgi Badowskiej „Trzydzieści lat z batikiem”, który odbędzie się 22 lutego o godzinie 18:00.

Wystawę będzie można oglądać od 6 do 28 lutego w Stacji Kultura, w godzinach otwarcia placówki.

Wilga Badowska uzyskała dyplom PWSSP w Gdańsku w 1986 roku w pracowni prof. Kazimierza Ostrowskiego. Uprawia malarstwo i grafikę. Od lat eksperymentuje z batikiem głównie na jedwabiu,  wykorzystując tą technikę w swoich pracach i miksując ją zależnie od potrzeby z innymi technikami malarskimi.

Tematyka obrazów jest przeważnie figuratywna, dekoracyjna i często symboliczna. Malarka wykorzystuje motywy mitów i symboli, sprowadzając pomysł często do syntetycznego, niemal graficznego znaku.

Swoje prace prezentowała na licznych wystawach zbiorowych, m.in. w Polsce,  Japonii, Niemczech, Danii,  Norwegii, na Litwie, oraz na ponad 40 wystawach indywidualnych (1991 BWA, Olsztyn; 1997 Muzeum w Lęborku; 2000 Galeria „Na Piętrze”, Koszalin; 2002  Galeria „Triada”, Gdańsk; 2002, 2012 Galeria „Dworek Sierakowskich”, Sopot; 2004 Galleri2ern, Bornholm, Dania; 2007  PGS, Sopot; 2007 MOK, Olsztyn; 2010  Galeria „Tygiel” Gdynia; 2012 Galeria Sztuki Współczesnej, Kołobrzeg; 2014 Galeria Refektarz, Kartuzy).

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej artystki: www.wilgabadowska.pl

Wstęp wolny.

22 lutego, godz. 18:00, Stacja Kultura Starowiejska 2 Rumia Dworzec PKP