Warsztaty ukulele w Stacji Kultura

Stacja Kultura zaprasza na warsztaty gry na ukulele, które poprowadzi Katarzyna Chełchowska.

Zajęcia odbędą się 5 i 12 grudnia o godzinie 18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują zapisy, ilość miejsc i instrumentów do wypożyczenia na czas warsztatów jest ograniczona. Zgłoszenia można wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w treści wiadomości podając imię i nazwisko, telefon kontaktowy i informację czy posiadają Państwo własny instrument muzyczny.

W programie warsztatów: budowa i rodzaje ukulele, rodzaje strun, wartości rytmiczne, strojenie instrumentu, na co zwrócić uwagę wybierając ukulele, poprawne trzymanie instrumentu, bicia, ułożenie rąk, sposoby uderzania w struny, fingerpicking, nauka gry łatwych utworów, tabulatura, akordy, techniki gry, sposoby wydobycia dźwięku.

Ukulele to niewielki gabarytowo i łatwy w transporcie instrument muzyczny o niepowtarzalnym brzmieniu, ale wymagający dokładnej techniki gry. Poprawne nawyki nie tylko pozwolą na bardziej swobodną i efektywną grę, ale też umożliwią w późniejszym czasie stosowanie efektownych technik. Pozytywne dźwięki ukulele, na którym grywali m.in. Marylin Monroe i Elvis Presley zawsze wprowadzają w doskonały nastrój.

Nazwa ukulele wywodzi się z języka hawajskiego i jest połączeniem słów: ‘uku (pchła) i lele (skakać). Poprzez swoje wyjątkowe brzmienie jest chętnie używany przez muzyków prezentujących różne gatunki muzyki. Jego historia sięga XIX w., pochodzi z Hawajów, gdzie przywieźli je portugalscy imigranci, żeglarze. Ten czterostrunowy popularny obecnie instrument muzyczny pełni obecnie nie tylko rolę instrumentu akompaniującego, ale również solowego. Zapraszamy zarówno osoby początkujące, zaczynające swoją przygodę z ukulele jak i bardziej zaawansowane – nauka będzie dostosowana do umiejętności. Dla osób początkujących - konsultacje w sprawie zakupu własnego instrumentu.

Krótko o prowadzącej:

Katarzyna Chełchowska

Od 6 roku życia kształciła się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz w Koszalinie. Absolwentka Państwowego Liceum Muzycznego w Koszalinie, Akademii Muzycznej w Gdańsku i dwuletnich Podyplomowych Studiów Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Narodowym Centrum Kultury w Warszawie. Magister sztuki, dyplomowany muzyk instrumentalista (gra na fortepianie, gitarze i ukulele), rysownik i nauczyciel mianowany przedmiotów artystycznych i technicznych. Aktualnie prowadzi warsztaty ukulele w American Corner w Gdańsku i uczy m.in. gry na ukulele w Virtuo Centrum Muzycznym w Gdyni.

Zapraszamy!

5 i 12 grudnia, godz. 18:00 Stacja Kultura, Starowiejska 2 Rumia (dworzec PKP)

Plakat warsztaty ukulele

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna2

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

ioplaacademica

polona

 ‘Gazeta Wyborcza’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki  

pitax

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×