Scrabble w Stacji Kultura

W imieniu Rumskiego Klubu Scrabble MIKRUS zapraszamy do Stacji Kultura – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi w każdy poniedziałek o godz. 17.00 na partyjkę w scrabble.

Mile widziani zarówno wytrawni gracze jak i Ci, którzy chcieliby dopiero zacząć przygodę z grą na słowa.

Rumski Klub Scrabble działa od 2000 roku. Założycielką klubu jest Lucyna Śniadach (calka), która patronowała jego rozwojowi do końca 2005 roku. Od 2003 r. nasz Klub organizuje corocznie ogólnopolskie rankingowe turnieje scrabble zwane Mistrzostwami Wybrzeża. Są one kontynuacją organizowanych w latach wcześniejszych Otwartych Mistrzostw Trójmiasta odbywających się w Gdyni. Pierwszy turniej w Rumi wygrał Mariusz Skrobosz(skrablosz) z kompletem zwycięstw. Od 2001 roku Rumski Klub jest organizatorem nierankingowych Turniejów o Puchar Dyrektora MDK na które zjeżdża co roku pokaźna grupa scrabblistów z Trójmiasta i okolic.