Nabór na warsztaty teatralne!

Stacja Kultura- Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi ogłasza nabór na warsztaty teatralne, które poprowadzą Anna Rekowska i Dorota Wolter!

W tym roku zapraszamy młodzież w wieku 11-15 lat. Powstanie jedna grupa warsztatowa. Zgłoszenia można wysyłać do 14 września. Ilość miejsc jest ograniczona. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 15 września o godzinie 18:00.

WAŻNE! Aby zapisać się na zajęcia trzeba wysłać email na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w temat wpisując Warsztaty teatralne, w treść wiadomości: imię, nazwisko i wiek uczestnika oraz kontakt telefoniczny i adres email opiekuna.

Głównym składnikiem warsztatów będą DZIAŁANIA teatralne: elementy warsztatu aktorskiego- odgrywanie wcześniej przygotowanych scen i improwizacja na zadany temat, działania plastyczne- projektowanie i tworzenie własnej scenografii oraz zabawy ruchowe. Wszystko to będzie opierać się na wyobraźni UCZESTNIKÓW!

Osoby biorące udział w zajęciach będą uczyć się jak ważnym czynnikiem życia człowieka jest SŁOWNY AKT KOMUNIKACJI MIĘDZYLUDZKIEJ I TWORZENIE DIALOGU POPRZEZ TRZY KANAŁY KOMUNIKACYJNE: GEST I MIMIKĘ (JĘZYK CIAŁA), INTONACJĘ ORAZ SŁOWO.

Cel zajęć to:

-wspólne i ciekawe zagospodarowanie wolnego czasu;

-edukowanie poprzez teatr jako sposób na bliższe poznanie siebie nawzajem;

-opanowanie umiejętności pracy w duecie i małych zespołach;

-stworzenie dobrej i ciekawej przestrzeni komunikacyjnej między uczestnikami zajęć;

-umiejętność wyrażania uczuć, nazywania swoich emocji;

-twórcza zabawa w teatr;

-rozwijanie zainteresowań twórczych, kreatywności;

-interdyscyplinarne przyswajanie tematów związanych ze sztuką wysoką (łączenie teatru, muzyki i sztuk plastycznych);

-możliwość wspólnego uczestniczenia w procesie twórczym.

Zapraszamy serdecznie! Ilość miejsc ograniczona!