Poeta nominowany czyli spotkanie z Jakobe Mansztajnem w Stacji Kultura

W środę 7 października o godz. 10.00 Stację Kultura (ul Starowiejska 2, Rumia) odwiedzi znany poeta młodego pokolenia Jakobe Mansztajn, nominowany w tym roku do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej. Spotkanie skierowane jest do młodzieży licealnej, poprowadzi je trójmiejski publicysta i poeta Sławomir Płatek. Wydarzenie współorganizowane przez Fundację im. Wisławy Szymborskiej.

Jakobe Mansztajn - ur. 1982 r. Poeta, bloger. Autor bloga Make Life Harder.

Autor książki poetyckiej Wiedeński high life (Portret, Olsztyn, 2009), za którą otrzymał Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius 2010 w kategorii "Debiut roku", a także nominację do Nagrody Literackiej Gdynia. Jest laureatem plebiscytu Gazety Wyborczej Sztorm Roku 2010 w dziedzinie literatury. W 2010 roku został nominowany także do Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców. W latach 2009-2012 zastępca redaktora naczelnego kwartalnika literackiego Korespondencja z ojcem. Inicjator akcji Zjednoczenia Czytelniczego promującego czytelnictwo w kraju. W grudniu 2014 roku ukazała się jego druga książka Studium przypadku (WBPiCAK, Poznań, 2014), za którą otrzymał nominację do nagrody Splendor Gedanesis, a także nominację do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej. Tłumaczony m.in. na hebrajski, angielski, niemiecki i norweski. Mieszka w Gdańsku.

Poezja:

Wiedeński high life (Portret, Olsztyn, 2009)

Studium przypadku (WBPiCAK, Poznań, 2014)

Obowiązują wcześniejsze zapisy, liczba miejsc ograniczona.

Kontakt dla szkół: 58 721 47 56

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

ioplaacademica

polona

 ‘Gazeta Wyborcza’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki  

pitax

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×