Poeta nominowany czyli spotkanie z Jakobe Mansztajnem w Stacji Kultura

W środę 7 października o godz. 10.00 Stację Kultura (ul Starowiejska 2, Rumia) odwiedzi znany poeta młodego pokolenia Jakobe Mansztajn, nominowany w tym roku do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej. Spotkanie skierowane jest do młodzieży licealnej, poprowadzi je trójmiejski publicysta i poeta Sławomir Płatek. Wydarzenie współorganizowane przez Fundację im. Wisławy Szymborskiej.

Jakobe Mansztajn - ur. 1982 r. Poeta, bloger. Autor bloga Make Life Harder.

Autor książki poetyckiej Wiedeński high life (Portret, Olsztyn, 2009), za którą otrzymał Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius 2010 w kategorii "Debiut roku", a także nominację do Nagrody Literackiej Gdynia. Jest laureatem plebiscytu Gazety Wyborczej Sztorm Roku 2010 w dziedzinie literatury. W 2010 roku został nominowany także do Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców. W latach 2009-2012 zastępca redaktora naczelnego kwartalnika literackiego Korespondencja z ojcem. Inicjator akcji Zjednoczenia Czytelniczego promującego czytelnictwo w kraju. W grudniu 2014 roku ukazała się jego druga książka Studium przypadku (WBPiCAK, Poznań, 2014), za którą otrzymał nominację do nagrody Splendor Gedanesis, a także nominację do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej. Tłumaczony m.in. na hebrajski, angielski, niemiecki i norweski. Mieszka w Gdańsku.

Poezja:

Wiedeński high life (Portret, Olsztyn, 2009)

Studium przypadku (WBPiCAK, Poznań, 2014)

Obowiązują wcześniejsze zapisy, liczba miejsc ograniczona.

Kontakt dla szkół: 58 721 47 56