Wykład "Chów przemysłowy. Ukryte koszty" (Otwarte Klatki)

Pamiętacie spotkanie dotyczące kuchni wegańskiej? Pora na kolejny ważny temat. Tym razem  zapraszamy do udziału w spotkaniu  "Chów przemysłowy. Ukryte koszty.", organizowanym przez Stowarzyszenie "Otwarte Klatki" we współpracy ze Stacją Kultura w Rumi. Spotkanie odbędzie się w dniu 12 września 2015 roku o godzinie 13:00 w Stacji Kultura w Rumi.

W programie spotkania przewidziano cztery prezentacje w godzinach 13:00-14:00:

1.  Chów przemysłowy na świecie w liczbach
2.  Realia chowu przemysłowego w Polsce
3.  Chów zwierząt na futra w Polsce i działania Stowarzyszenia Otwarte Klatki
4.  Twój wybór ma znaczenie.

5. Otwarta dyskusja od godziny 14:00-14:30.

Zapraszamy do podzielenia się refleksjami na temat zagadnień  poruszonych podczas spotkania.

Chów przemysłowy zwierząt już od dawna ma niewiele wspólnego z sielskimi obrazkami życia na fermie, przedstawianymi w książkach dla dzieci. Reguła stosowana obecnie przez hodowców to maksymalizacja zysku i minimalizacja kosztów.

W trakcie spotkania przybliżymy realia tego, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami ferm przemysłowych. Zwrócimy uwagę na faktyczne koszty, jakie ponoszą ludzie, całe społeczności, środowisko, a przede wszystkim zwierzęta. Przedstawimy kilka liczb związanych z chowem przemysłowym, które przemysł stara się ukryć przed społeczeństwem. Opowiemy o tym, jak rzeczywiście wygląda życie zwierząt hodowanych w celach konsumpcyjnych i na futra. Pokażemy, że nasze codzienne wybory mają znaczenie.