Bezpłatne zajęcia psychospołeczne dla osób starszych oraz opiekunów w wieku 60+

 

 

Życie zaczyna się po 60tce!

Stacja Kultura przy współpracy z fundacją „Niesiemy Pomoc” oraz stowarzyszeniem „Pomorskie Centrum Terapeutyczno-Prawne” rusza z cyklem spotkań dla osób starszych oraz opiekunów.

 

Przekroczenie magicznej granicy 60ciu lat to nie koniec świata. Niektórym kojarzy się z końcem realizowania swoich pasji i brakiem pomysłu na siebie, lecz wcale nie musi tak być, bo dla wielu to dopiero początek życia naprawdę „dla siebie”.

Zajęcia psychospołeczne realizowane w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych, pomogą seniorom oraz ich opiekunom w zmotywowaniu się do aktywniejszego życia i radzeniu sobie z problemami.

Tematyka zajęć obejmuje doskonalenie umiejętności miękkich takich jak poprawa motywacji do działania, asertywność, radzenie sobie ze stresem i wydarzeniami traumatycznymi. W programie znajdują się również praktyczne porady dla opiekunów w budowaniu relacji senior-opiekun.

Spotkania w Stacji Kultura odbywać się będą w każdy czwartek, przez osiem tygodni, o godzinie 10.00 i potrwają około trzech godzin. Prowadzone są przez Agnieszkę Małecką-Jagłę, psychologa, eksperta we wspieraniu seniorów i doskonaleniu pracy opiekuńczej. Uczestnicy mają możliwość wybierania tematów kolejnych spotkań oraz indywidualnych konsultacji.  Jedynym warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 60tego roku życia.

Zapisywać można się telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej:

 

Wiesława Pacholczyk
+48 679 65 51
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy seniorów, którzy chcą się rozwijać i wzmocnić życiowo. Zapraszamy także opiekunów osób starszych, którzy świadczą usługi opiekuńcze zarówno w sposób formalny jak i nieformalny.

Poniżej przedstawiamy harmonogram zajęć:

 

22.10.2015, UWAGA zajęcia wyjątkowo odbędą się o godz. 14.00:  Analiza własnych mocnych i słabych stron – co rozwijać, jak doskonalić siebie w starszym wieku

Pytania odnośnie tematyki zajęć można kierować mailowo lub telefonicznie do samej prowadzącej.

Agnieszka Małecka Jagła
604 559 930
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×