Bezpłatne zajęcia psychospołeczne dla osób starszych oraz opiekunów w wieku 60+

Życie zaczyna się po 60tce!

Stacja Kultura przy współpracy z fundacją „Niesiemy Pomoc” oraz stowarzyszeniem „Pomorskie Centrum Terapeutyczno-Prawne” rusza z cyklem spotkań dla osób starszych oraz opiekunów.

Przekroczenie magicznej granicy 60ciu lat to nie koniec świata. Niektórym kojarzy się z końcem realizowania swoich pasji i brakiem pomysłu na siebie, lecz wcale nie musi tak być, bo dla wielu to dopiero początek życia naprawdę „dla siebie”.

Zajęcia psychospołeczne realizowane w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych, pomogą seniorom oraz ich opiekunom w zmotywowaniu się do aktywniejszego życia i radzeniu sobie z problemami.

Tematyka zajęć obejmuje doskonalenie umiejętności miękkich takich jak poprawa motywacji do działania, asertywność, radzenie sobie ze stresem i wydarzeniami traumatycznymi. W programie znajdują się również praktyczne porady dla opiekunów w budowaniu relacji senior-opiekun.

Spotkania w Stacji Kultura odbywać się będą w każdy czwartek, przez osiem tygodni, o godzinie 10.00 i potrwają około trzech godzin. Prowadzone są przez Agnieszkę Małecką-Jagłę, psychologa, eksperta we wspieraniu seniorów i doskonaleniu pracy opiekuńczej. Uczestnicy mają możliwość wybierania tematów kolejnych spotkań oraz indywidualnych konsultacji.  Jedynym warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 60tego roku życia.

Zapisywać można się telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej:

Wiesława Pacholczyk
+48 679 65 51

Serdecznie zapraszamy seniorów, którzy chcą się rozwijać i wzmocnić życiowo. Zapraszamy także opiekunów osób starszych, którzy świadczą usługi opiekuńcze zarówno w sposób formalny jak i nieformalny.

Poniżej przedstawiamy harmonogram zajęć:

22.10.2015, UWAGA zajęcia wyjątkowo odbędą się o godz. 14.00:  Analiza własnych mocnych i słabych stron – co rozwijać, jak doskonalić siebie w starszym wieku

Pytania odnośnie tematyki zajęć można kierować mailowo lub telefonicznie do samej prowadzącej.

Agnieszka Małecka Jagła
604 559 930