Moc planszówek- pokaz gier bitewnych w Stacji Kultura

Przestępcze organizacje i agenci nieczystych mocy, wielka historia w formie zabawy oraz mroczne science-fiction - trzy zupełnie inne świat, które w sposób kreatywny i edukacyjny porwą uczestników. Już 27 czerwca w godz. 10.00-14.30 Stacja Kultura w Rumi zaprasza na kolejną odsłonę pokazu gier bitewnych Stowarzyszenia „Trójmiasto”.

Gry planszowe wydają się z pozoru prostą zabawą – nic bardziej mylnego. Okazuje się bowiem, że mogą stanowić niekonwencjonalne - podane w przyswajalnej formie - metody nauki. Ćwiczą pamięć, uczą zasady fair play- bez przestrzegania reguł gra planszowa nie ma racji bytu. Budowanie własnych armii, powolne dążenie do zwycięstwa, uczy cierpliwości. Przede wszystkim jednak gry planszowe są świetną łamigłówką, często oparte na budowaniu własnej strategii i taktyki, uczą logicznego myślenia. Pobudzają wyobraźnie, zachęcają do twórczego działania- rozwinięta „fantazja” może pozwolić dziecku w przyszłości działać poza schematami, uczy kreatywności i wpływa na indywidualność. A wszystko dzieje się w bezpośredniej interakcji z innymi graczami - nie ma miejsca na wirtualne niebezpieczeństwa.

27 czerwca Stacja Kultura w Rumi zaprasza młodych i starszych do udziału w planszowej bitwie.  Co znajdziemy w stolikowym repertuarze?

Wolsung

Gra figurkowa w świecie pary jest figurkową grą bitewną, w której kluby niezwykłych dam i dżentelmenów, a także przestępcze organizacje i agenci nieczystych mocy, wyjaśniają dzielące je różnice poglądów przy pomocy raczej ostrza i kuli, niż cywilizowanej dyskusji.

Każda gra przedstawia punkt, w którym przecinają się ścieżki dwóch lub więcej klubów zmierzających do tego samego celu, lecz realizujących odmienne, związane z nim strategie, prowadząc do nieuniknionego starcia.

Osiągnięcie celu zależy od refleksu, celnego oka i silnego ramienia, popartych odrobiną szczęścia.

Bolt Action

Jest to gra bitewna utworzona przez weteranów gatunku, odpowiedzialnych za kilka znanych na całym świecie tytułów. Pozwala ona w luźnej atmosferze symulować starcia z okresu Drugiej Wojny Światowej. Nie wymagając od gracza dokładnej wiedzy na temat kampanii, uczy w prosty sposób historii, dając przy okazji wiele frajdy. Dzięki systemowi możemy wcielić się w dowódcę Wojska Polskiego i stawić opór najeźdźcy, przeprowadzić szarżę japońskich fanatyków na pozycji amerykańskich marines, czy zagrać scenariusz "co by było, gdyby". Proste zasady zwiększają dynamikę rozgrywki, zarazem oddając w satysfakcjonujący sposób realia pola walki.

Warhammer 40000

Jest 41 millenium i istniej tylko wojna!
Warhammer 40000 to dynamiczna gra bitewna utrzymana w klimacie mrocznego science fiction. Gracz ma możliwość wcielenia się w dowódcę jednej z kilkudziesięciu armii takich jak Gwardia Imperialnej i genetycznie zmodyfikowani Kosmiczni Marines dzielnie broniących Imperium Ludzkości przed obcymi najeźdźcami takimi jak prymitywni lecz niezliczeni Orkowie, wielce tajemniczy Eldarzy, technicznie zaawansowani Tau, pragnący wszystko pożreć Tyranidzi, niszczący wszelkie życie Nekroni oraz legionami wyznawców Chaosu. Stosunkowo proste zasady oraz duża elastyczność w tworzeniu własnej armii pozwalają na czerpanie dużej satysfakcji z grania i kolekcjonowania modeli do swojej wymarzonej armii.