„Część planu” Doroty Ryst - spotkanie poetyckie

10 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy do Stacji Kultura w Rumi na spotkanie poetyckie. Gościem będzie na co dzień związana z Salonem Literackim, poetka Dorota Ryst, która zaprezentuje swój nowy tomik wierszy „Część planu”. Spotkanie poprowadzi poeta, publicysta Sławomir Płatek. Rozmowę wzbogaci autorska prezentacja multimedialna.

Jak sama mówi o sobie Dorota Ryst: „Gdybym została naukowcem, zapewne najchętniej prowadziłabym badania metodą obserwacji uczestniczącej. Nie zajmuję się pracą badawczą, próbuję poznawać i opisywać świat przez poezję”.

Tomik „Część planu” to opisy spotkań z ludźmi, głównie poetami, pisarzami, ale nie tylko. Niektóre spotkania miały miejsce w świecie rzeczywistym, inne tylko w literaturze. Ale czy nie były one mniej realne?

 

 

 

prosta historia

Przed nami, za nami trupy.

[W.Broniewski, Pamiętniki]

 

nie ufaj prostym historiom. faktom

historycznym. romantycznym wierszom. wojna

dobrze wygląda w filmach i w niektórych książkach.

w rzeczywistości to wódka dziwki nuda

 

przerywana strachem. strasznie śmierdzi

i trzeba mieć rację. nawet jak się jej nie ma

nie można patrzeć w oczy. jeśli spojrzysz będą wracać.

będziesz jak ja bać się nocy pełnych niewiary

 

w zbawienną moc wódki.

 

DOROTA RYST - absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Mieszka w Warszawie. Wydała 5 autorskich tomików poezji – „Odmiana przez przypadki” (1999), „widoczki. wiersze bezwstydne” (2005), „czasunek” (2009), „Punkty przecięcia” (2011) i „Część planu” (2014). Jest jednym z założycieli Stowarzyszenia Salon Literacki zajmującego się popularyzacją i promocją polskiej poezji, w stowarzyszeniu pełni obecnie funkcję zastępcy prezesa. Organizuje i prowadzi warsztaty i spotkania poetyckie (m.in. w ramach trwającego od marca 2012 r. cyklu Praski Slalom Poetycki). Od września 2010 jest redaktorem naczelnym Internetowej Gazety Kulturalnej „Salon Literacki” i jednym z redaktorów Serii Wydawniczej Salonu Literackiego.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

ioplaacademica

polona

 ‘Gazeta Wyborcza’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki  

pitax

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×