OGÓLNOPOLSKA „NOC BIBLIOTEK” W STACJI KULTURA W RUMI!

W sobotę 30 maja 2015 r., od godz. 18.00 do świtu odbędzie się pierwsza- ogólnopolska Noc Bibliotek – pełna atrakcji, wieczorno-nocna impreza promującą czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać. W akcję włączyła się również Stacja Kultura- siedziba główna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi.

Dla bibliotek to okazja do atrakcyjnego, niekonwencjonalnego zaprezentowania swoich zbiorów i oferty edukacyjno-kulturalnej oraz poszerzenia grona czytelników.

Organizatorami akcji są: Centrum Edukacji Obywatelskiej, „Gazeta Wyborcza” i Magazyn „Książki”, Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Patronem honorowym akcji jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem programu jest Instytut Książki. Są z nami także: radiowa Jedynka,  Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki, portal Lustro Biblioteki, magazyn „Biblioteka w szkole”.

Zdradźmy rąbek tajemnicy, co w programie „Nocy Bibliotek” w Stacji Kultura. Akcja rozpocznie się oficjalnie o godz.19.00 wspólnym czytaniem „Lokomotywy” Tuwima, Biblioteka otwarta będzie tak długo, aż nie pożegna się z nią ostatni gość. Organizatorzy przygotowali wachlarz atrakcji dla dzieci i dorosłych, m.in. spoglądanie w gwiazdy z Heweliuszem, przejażdżka „Orient Expressem”, podróż w krainę smaków, czyli Rozsmakuj się w Bibliotece, flash mob- wspólne czytanie/ literatura śpiewająco, akcja tworzenie plakatu „Wybieram Stację Kultura”, bitewne gry plansozwe i wiele innych. Wieczór w przyjaznej atmosferze, z książką u boku, latarką w ręku , dobrym humorem oraz w towarzystwie znakomitych gości to elementy nierozerwalne podczas „Nocy Bibliotek” w Rumi. Zapraszamy! Wstęp jak zawsze, WOLNY!

 

Więcej informacji o projekcie:

https://www.facebook.com/pages/Og%C3%B3lnopolska-Noc-Bibliotek-w-Rumi/460873434066069?ref=hl

http://nocbibliotek.org/.

Szczegółowy program „Nocy Biliotek” w Stacji Kultura dostępny poniżej:

Attachments:
Download this file (program-noc bibliotek.pdf)program-noc bibliotek.pdf[ ]1845 kB

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

ioplaacademica

polona

 ‘Gazeta Wyborcza’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki  

pitax

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×