OGÓLNOPOLSKA „NOC BIBLIOTEK” W STACJI KULTURA W RUMI!

W sobotę 30 maja 2015 r., od godz. 18.00 do świtu odbędzie się pierwsza- ogólnopolska Noc Bibliotek – pełna atrakcji, wieczorno-nocna impreza promującą czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać. W akcję włączyła się również Stacja Kultura- siedziba główna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi.

Dla bibliotek to okazja do atrakcyjnego, niekonwencjonalnego zaprezentowania swoich zbiorów i oferty edukacyjno-kulturalnej oraz poszerzenia grona czytelników.

Organizatorami akcji są: Centrum Edukacji Obywatelskiej, „Gazeta Wyborcza” i Magazyn „Książki”, Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Patronem honorowym akcji jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem programu jest Instytut Książki. Są z nami także: radiowa Jedynka,  Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki, portal Lustro Biblioteki, magazyn „Biblioteka w szkole”.

Zdradźmy rąbek tajemnicy, co w programie „Nocy Bibliotek” w Stacji Kultura. Akcja rozpocznie się oficjalnie o godz.19.00 wspólnym czytaniem „Lokomotywy” Tuwima, Biblioteka otwarta będzie tak długo, aż nie pożegna się z nią ostatni gość. Organizatorzy przygotowali wachlarz atrakcji dla dzieci i dorosłych, m.in. spoglądanie w gwiazdy z Heweliuszem, przejażdżka „Orient Expressem”, podróż w krainę smaków, czyli Rozsmakuj się w Bibliotece, flash mob- wspólne czytanie/ literatura śpiewająco, akcja tworzenie plakatu „Wybieram Stację Kultura”, bitewne gry plansozwe i wiele innych. Wieczór w przyjaznej atmosferze, z książką u boku, latarką w ręku , dobrym humorem oraz w towarzystwie znakomitych gości to elementy nierozerwalne podczas „Nocy Bibliotek” w Rumi. Zapraszamy! Wstęp jak zawsze, WOLNY!

Więcej informacji o projekcie:

Szczegółowy program „Nocy Biliotek” w Stacji Kultura dostępny poniżej:

Attachments:
Download this file (program-noc bibliotek.pdf)program-noc bibliotek.pdf[ ]1845 kB