„Kilka uwag o sztuce” - wykład prof. Aleksandra Widyńskiego

Stowarzyszenie Artystów „Pasjonat” oraz Stacja Kultura w Rumi zapraszają 18 kwietnia br. godz. 13.30 na wykład prof. Gdańskiej ASP Aleksandra Widyńskiego„Kilka uwag o sztuce” w ramach cyklu spotkań organizowanych przez grupę „Pasjonat”.

Aleksander Widyński (ur. 1961 r. w Powiatowej) - polski malarz, grafik, pedagog ASP w Gdańsku. Studiował w gdańskiej PWSSP (ASP) w latach 1981–1986. Dyplom uzyskał w Pracowni Malarstwa prof. Kazimierza Ostrowskiego 1986 r. Pracuje (dr hab.) w gdańskiej uczelni od 1986 r. w Pracowni Tkaniny Artystycznej prof. Włodzimierza Cygana. Prowadził także zajęcia z sitodruku. Od 2008 r. na Wydziale Malarstwa. Zajmuje się malarstwem, grafiką, tkaniną drukowaną. Brał udział m.in. w wystawie Arsenał '88.