Antologia kolejowa "POCIĄG NASZEGO WIEKU" wyruszyła ze stacji!

- czyli spotkanie autorskie z redaktorem Piotrem Goszczyckim

Zapraszamy do Stacji Kultura 16 kwietnia br. godz. 18.00 na spotkanie autorskie "Pociąg naszego wieku" - antologia kolejowa. Gościem spotkania będzie redaktor antologii Piotr Goszczycki.

Antologia kolejowa „Pociąg naszego wieku” (wydawnictwo Komograf i Literacka pkp-jazda) wyruszyła właśnie ze stacji. Redaktor Piotr Goszczycki zabrał ze sobą w podróż stu autorów, głównie z Polski, ale także z Grecji, Czech i Włoch. Na przedniej stronie okładki zobaczymy lokomotywę ciągnącą wagony, w podróży gdzieś na pustkowiach… W wielu wierszach odnajdziemy obrazki ukazujące zapomniane stacyjki, dworce, semafory, zwrotnice, parowozy, starsze i nowsze modele pociągów. Ta kolejowa scenografia zmusza jednak poetów do głębszych rozważań na temat życia i kondycji człowieka. Całość uzupełniają liczne fotografie przedstawiające to wszystko, co związane z kolejnictwem, a także cytaty, rozpoczynające każdą część antologii i nawiązujące do podróży pociągiem. Te ostatnie pochodzą m.in. z utworów Ewy Lipskiej, Edwarda Stachury, Gorana Bregovica oraz aktora Piotra Polka.

Pociągi, podróż pociągiem, małe stacyjki, leciwe lokomotywy stanowią źródło inspiracji dla wielu piszących. Ta tematyka wciąż cieszy się popularnością, zarówno wśród piszących jak i wśród czytających. Nowa antologia liczy ponad czterysta stron i jest nie tyko przeznaczona dla pasjonatów kolejnictwa, ale dla wszystkich, którzy lubią podczas podróży pociągiem zamyślić się czasem nad naszą codziennością. Gdyż poeci w swoich wierszach próbują odpowiedzieć na pytanie jak ten XX, XXI wiek zmienił nas samych i jak my zmieniliśmy nasz świat.

Antologia jest dostępna za pośrednictwem strony tutaj.