"Czytamy w podróży...Herberta"- zakładki do odebrania w Stacji Kultura.

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi już po raz drugi bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Czytam Herberta... w podróży". Przedsięwzięcie organizowane przez Fundację im. Zbigniewa Herberta ma na celu popularyzację wiedzy o twórczości autora "Pana Cogito".
Zapraszamy po odbiór bezpłatnych zakładek z poezją Zbigniewa Herberta do Stacji Kultura!

24 marca o godz. 18.00 odbędzie się w Stacji Kultura spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, poświęcone twórczości Zbigniewa Herberta.

A jak akcja obchodzona jest w Polsce?

Anna Próchniak i Józef Pawłowski czytają w podróży... Herberta!

Rusza trzecia edycja ogólnopolskiej akcji społecznej „Czytam w podróży...Herberta”. Do czytania, także w podróży, zachęcają młode gwiazdy polskiego kina – Anna Próchniak i Józef Pawłowski. Organizatorami akcji są Fundacja im. Zbigniewa Herberta oraz Klub Herbertowskich Szkół.

Polscy aktorzy młodego pokolenia, Anna Próchniak i Józef Pawłowski włączyli się w tegoroczną edycję ogólnopolskiej akcji społecznej „Czytam w podróży... Herberta”, która jest wspólnym projektem Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół. W ramach współpracy aktorów z Fundacją powstały trzy spoty promocyjne z interpretacją wybranych wierszy Zbigniewa Herberta.

Już dzisiaj (20 marca), na profilach FB Fundacji - facebook.com/fundacjaherberta i facebook.com/herbert.pan.cogito pojawił się pierwszy spot promujący akcję „Czytam w podróży...Herberta”. Premiery kolejnych będą miały miejsce 23 oraz 24 marca. „Ogromnie się cieszę, że Anna Próchniak i Józef Pawłowski zaangażowali się w tegoroczną edycję naszej akcji. Mamy nadzieję, że spoty z ich udziałem, pokazujące, że czytać można wszędzie, także w podróży, zachęcą młodzież do czytania poezji – i to nie tylko poezji Zbigniewa Herberta” – podkreśla Maria Dzieduszycka, Prezes Fundacji im. Zbigniewa Herberta.

„Akcja >>Czytam w podróży… Herberta<< to nie pierwszy wspierany przeze mnie projekt promujący kulturę i czytelnictwo. Dzięki książkom, można odciąć się od codziennego zgiełku, zajrzeć w inną rzeczywistość, a także dowiedzieć się wiele o świecie i o sobie samym” – mówi Anna Próchniak.

Józef Pawłowski dodaje: „Mam nadzieję, że uczestnicząc w akcji >>Czytam w podróży... Herberta<< zmobilizuję siebie i innych do częstszego sięgania po książkę. Czytanie to podróż intelektualna po nieskończenie wielu światach, pozwala się rozwijać, lepiej zrozumieć życie. Czytajmy, rozmyślajmy, rozwijajmy się i upiększajmy świat, w którym żyjemy”.

Akcja "Czytam w podróży... Herberta" odbywa się już po raz trzeci. 24 marca wolontariusze ze szkół noszących imię Zbigniewa Herberta, jak również przedstawiciele innych szkół niezrzeszonych w Klubie Herbertowskich Szkół, będą rozdawać podróżującym zakładki do książek z fragmentami utworów Poety. Partnerami projektu są Biblioteka Narodowa, Instytut Książki oraz Instytut Adama Mickiewicza. Partnerem strategicznym
i sponsorem III edycji akcji jest Alior Bank.

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

ioplaacademica

polona

 ‘Gazeta Wyborcza’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki  

pitax

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×