"Czytamy w podróży...Herberta"- zakładki do odebrania w Stacji Kultura.

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi już po raz drugi bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Czytam Herberta... w podróży". Przedsięwzięcie organizowane przez Fundację im. Zbigniewa Herberta ma na celu popularyzację wiedzy o twórczości autora "Pana Cogito".
Zapraszamy po odbiór bezpłatnych zakładek z poezją Zbigniewa Herberta do Stacji Kultura!

24 marca o godz. 18.00 odbędzie się w Stacji Kultura spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, poświęcone twórczości Zbigniewa Herberta.

A jak akcja obchodzona jest w Polsce?

Anna Próchniak i Józef Pawłowski czytają w podróży... Herberta!

Rusza trzecia edycja ogólnopolskiej akcji społecznej „Czytam w podróży...Herberta”. Do czytania, także w podróży, zachęcają młode gwiazdy polskiego kina – Anna Próchniak i Józef Pawłowski. Organizatorami akcji są Fundacja im. Zbigniewa Herberta oraz Klub Herbertowskich Szkół.

Polscy aktorzy młodego pokolenia, Anna Próchniak i Józef Pawłowski włączyli się w tegoroczną edycję ogólnopolskiej akcji społecznej „Czytam w podróży... Herberta”, która jest wspólnym projektem Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół. W ramach współpracy aktorów z Fundacją powstały trzy spoty promocyjne z interpretacją wybranych wierszy Zbigniewa Herberta.

Już dzisiaj (20 marca), na profilach FB Fundacji - facebook.com/fundacjaherberta i facebook.com/herbert.pan.cogito pojawił się pierwszy spot promujący akcję „Czytam w podróży...Herberta”. Premiery kolejnych będą miały miejsce 23 oraz 24 marca. „Ogromnie się cieszę, że Anna Próchniak i Józef Pawłowski zaangażowali się w tegoroczną edycję naszej akcji. Mamy nadzieję, że spoty z ich udziałem, pokazujące, że czytać można wszędzie, także w podróży, zachęcą młodzież do czytania poezji – i to nie tylko poezji Zbigniewa Herberta” – podkreśla Maria Dzieduszycka, Prezes Fundacji im. Zbigniewa Herberta.

„Akcja >>Czytam w podróży… Herberta<< to nie pierwszy wspierany przeze mnie projekt promujący kulturę i czytelnictwo. Dzięki książkom, można odciąć się od codziennego zgiełku, zajrzeć w inną rzeczywistość, a także dowiedzieć się wiele o świecie i o sobie samym” – mówi Anna Próchniak.

Józef Pawłowski dodaje: „Mam nadzieję, że uczestnicząc w akcji >>Czytam w podróży... Herberta<< zmobilizuję siebie i innych do częstszego sięgania po książkę. Czytanie to podróż intelektualna po nieskończenie wielu światach, pozwala się rozwijać, lepiej zrozumieć życie. Czytajmy, rozmyślajmy, rozwijajmy się i upiększajmy świat, w którym żyjemy”.

Akcja "Czytam w podróży... Herberta" odbywa się już po raz trzeci. 24 marca wolontariusze ze szkół noszących imię Zbigniewa Herberta, jak również przedstawiciele innych szkół niezrzeszonych w Klubie Herbertowskich Szkół, będą rozdawać podróżującym zakładki do książek z fragmentami utworów Poety. Partnerami projektu są Biblioteka Narodowa, Instytut Książki oraz Instytut Adama Mickiewicza. Partnerem strategicznym
i sponsorem III edycji akcji jest Alior Bank.