Duet liryczny „Jaśminowa herbatka”

11 lutego o godz. 18.00 (środa) zapraszamy do Stacji Kultura na smakowite, wysublimowane spotkanie poetyckie, podczas którego On będzie rozmawiał z Nią i nie wiadomo czy te dwa pierwiastki zakończą dialog porozumieniem. „Jaśminowa herbatka” czyli dialog poetycki pomiędzy Piotrem Szczepańskim a Gabrielą Szubstarską to nasza propozycja na zbliżające się Walentynki. Być może czas zakochanych nastroi partnerów lirycznych do miłosnych wyznań.

Wystąpią: Piotr Szczepański oraz Gabriela Szubstarska

nie mów że kochasz
tutaj nikogo
nie ma

Ż Y C I O R Y S Y A R T Y S T Ó W:

GABRIELA Szubstarska:

Mieszka w Gdańsku, z zawodu nauczycielka. Autorka siedmiu tomów poetyckich, w tym w wersji niemiecko- polskiej oraz współautorka dwóch międzynarodowych programów poetyckich:

- „Na przekór”, Instytut Kaszubski

- „Wierzyłam w milczenie”, Instytut Kaszubski

- „A jednak…”, Instytut Kaszubski

- „Srebrna gra”, Wydawnictwo „Bernardinum”

- „Treppe der erinnerung”,/”Schody pamięci”, Oficyna Wydawnicza ”Ars pro Memoria”

- „Uchyliłam drzwi”, Wydawnictwo „Bernardinum”

- „Jednostronnie”, Wydawnictwo „Bernardinum”

- „Öffne die Hand”/ „Otwórz dłoń”, Oficyna Wydawnicza „Ars pro Memoria”, program poetycki pod red. Małgorzaty Płoszewskiej

- „Na krawędzi nocy”/ „Am rande der nacht”, Oficyna Wydawnicza „Ars pro Memoria”, program poetycki pod red. Małgorzaty Płoszewskiej

Pomysłodawczyni i reżyser montaży słowno- muzycznych m. in. : „Lucynie- przyjaciele”, poświęconego Lucynie Legut ; „Kobieta w… czyli aż strach pomyśleć”, współreżyser montażu „Andrzej Krzysztof Waśkiewicz- poeta”, organizator spotkania w Ratuszu Staromiejskim z okazji wydania 200 numeru e- Tygodnika Kulturalnego Pisarze.pl.

Jej wiersze można znaleźć w publikacjach pokonkursowych i pismach artystycznych (m. in. „Zeszyty Literackie”, „Okolica Poetów”, „De musica”, „Znaj”) , a także w licznych polskich antologiach poetyckich, prasie, almanachach oraz w siedmiu niemieckich antologiach haiku.

Laureatka konkursów poetyckich.

W 2013 roku otrzymała medal „Laur Twórczości Literackiej” nadany przez Wielką Kapitułę Absolwentów Uniwersytetu Gdańskiego.

Na XV Targach książki Kaszubskiej i Pomorskiej „Costerina 2014” zdobyła II miejsce za książkę poetycką pt. „Jednostronnie”.

Przygotowuje i prowadzi w Trójmieście spotkania literackie, na które zaprasza autorów z Polski i zagranicy.

PIOTR Szczepański:

Urodził się 24.06.1954. w Mikołajkach, mieszka obecnie w Gdańsku, poeta, plastyk, animator kultury.

Debiutował na wieczorze poetyckim w Klubie Twórców Amatorów, w Ciechanowie 1975.

Uprawia tkaninę artystyczną, specjalizując się w miniaturze tkackiej (stworzył specyficzną technikę tkacką), uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.

Od wielu lat animuje środowisko Trójmiasta do uprawiania i uczestniczenia w różnych formach aktywności twórczej w zakresie sztuki i kultury.

W latach 1980 - 1986 prowadził Klub Teatralny „Pinezka” gdzie intensywnie działała Scena Jazzowa i Teatralna, w latach 1995 – 1997 prowadził w Miejskim Domu Kultury na Oruni Klub Poetycki „ Loco Motywy”. Obecnie prowadzi Klub Osiedlowy Bolek i Lolek w Gdańsku, tam Scenę Prezentacji Poetyckich i nieformalną „ szkołę haiku”.

Otrzymał III nagrodę na International Kusamakura Haiku Competition w Japonii 2001.

Jest polskim koordynatorem Europejskiego Programu Prezentacji Twórczości Niewidomych Poetów „Liryczne Mosty”, członkiem założycielem Gdańskiej Grupy Autorów Haiku, był członkiem Związku Literatów Polskich,( 2011 – 2014 ), jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Autorów „Koga” z siedzibą w Minden, jest członkiem i założycielem Międzynarodowej Grupy Poetyckiej „QuadArt”.

autorskie wydania poezji:

„człowiek” KTA ,Ciechanów 1976,

„Barwne Motyle” ,Bernardinum, Pelplin 1996,

„Czarny Album”, Akobi ,Gdańsk 1996,

„Karty Waka”, Akobi, Gdańsk 1995, 1997,

„Aware” ,Stella Maris , Gdańsk 1998,

„Shikoku” ,Gdańsk 2001,

„Szelest Estezji” , Bernardinum , Pelplin 2004,

„Trójgłos-trójwers” dwujęzyczne wydanie haiku, Kronach 2008,

„Otwórz dłoń/öffne die Hand”, dwujęzyczne wydanie poezji, edycja bibliofilska 2009,

„Bukszpanowe adagia”, Bernardinum , Pelplin 2009,

„Musisz być snem/du Musst ein traum Sein”, wydanie dwujęzyczne

„Ars pro Memoria”, Starachowice 2010,

Międzynarodowa Grupa Poetycka „QuadArt”, zapis trasy poetyckiej, wydanie dwujęzyczne, „Jeśli nie to jest tym co zachwyca, to czym jest to co tracimy”, „Ars pro Memoria” Starachowice 2010,

Międzynarodowa Grupa Poetycka „QuadArt”, zapis trasy poetyckiej, wydanie dwujęzyczne, „ Ludzkie krajobrazy”, „Ars pro Memoria”, Starachowice 2011,

„Almanach dla Dwojga” wiersze miłosne i o miłości, Piotr Szczepański/Jolanta Nowak Węklarowa Wągrowiec 2011.

Międzynarodowa Grupa Poetycka „QuadArt”, zapis trasy poetyckiej, wydanie dwujęzyczne, „ Otwórz dłoń”, „Ars pro Memoria” Starachowice 2013,

„Z wiatrem na moście/Mit dem Wind auf der Brücke” ,„Ars pro Memoria”, Starachowice 2013,

„Słowa splatane pośpiesznie” ( wiersz w tłumaczeniu na 32 języki ),„Ars pro Memoria”,, Starachowice 2014,

Międzynarodowa Grupa Poetycka „QuadArt”, zapis trasy poetyckiej, wydanie dwujęzyczne, „ Na krawędzi nocy/am Rande der Nacht”, „Ars pro Memoria” ,Starachowice 2014,

„Słowa splatane pośpiesznie” ,wydanie drugie ( wiersz w tłumaczeniu na 42 języki )„Ars pro Memoria” ,Starachowice 2015.