Kreatywne warsztaty w Stacji Kultura

Stacja Kultura – Biblioteka Rumia zaprasza na kreatywne warsztaty wakacyjne.

Wymaluj swoją torbę

3.07.2018r. godz. 17:00

Torby lniane udekorujemy pastelami do tkanin wg własnego pomysłu.

Każdy będzie miał możliwość zaprojektowania i wykonania własnej torby ekologicznej, którą będzie można zabrać na zakupy lub do biblioteki. Wystarczy namalować swój niepowtarzalny wzór, przeprasować żelazkiem na lewej stronie – i gotowe! Taka torba będzie służyć przez długi czas.

Eko biżuteria

10.07.2018r., godz. 17:00

Do stworzenia unikatowej biżuterii wykorzystamy zużyte koszulki i jeansy oraz wszystko to , co zazwyczaj wyrzucamy do śmieci. Poznamy różne metody wykonywania eko-biżuterii oraz nieskończone możliwości jej zdobienia.

Papier czerpany

6.07.2018r., godz. 10:00 cz. 1 - tworzenie papieru czerpanego

13.07. 2018r., godz. 10:00 cz. 2 – twórcze wykorzystanie papieru

Na pierwszych warsztatach będziemy tworzyć papier czerpany. W tym celu wykorzystamy stare kartki i makulaturę. Papier wykonamy całkowicie ręcznie, zatopimy w nim suszone płatki kwiatów, kwiaty, liście i zioła, dzięki czemu każdy arkusz papieru nabierze niepowtarzalnego i indywidualnego charakteru. Następnie gotowy papier wykorzystamy do stworzenia kartki, notatnika lub książki.

Zapraszamy serdecznie!