Niemiecki inaczej - Bracia Grimm w Rumi

Stacja Kultura – Biblioteka Rumia zaprasza 10 i 12 lipca dzieci wraz z opiekunami na kreatywne zabawy językowe związane z językiem niemieckim.

Zajęcia poprowadzi Hanna Szcześniak – wieloletnia nauczycielka języka niemieckiego i jego miłośniczka, która postanowiła odczarować stereotyp związany mową naszych zachodnich sąsiadów!

Warsztaty będą opierały się na baśniach Braci Grimm. Każde zajęcia składają się z trzech części: przygotowanie słownictwa występującego w baśni, czytanie baśni z wykorzystaniem różnych metod aktywizujących (m.in. teatr kamishibai) oraz sprawdzenie zrozumienia baśni połączone z utrwaleniem słownictwa.

Zajęcia są adresowane do dwóch grup wiekowych:

10 i 12 lipca o godz. 10:00 - grupa młodsza- dzieci w wieku 3 – 6 lat, które nie umieją jeszcze dobrze czytać

10 i 12 lipca o godz. 12:00 - grupa starsza – dzieci w wieku 7-10 lat, które potrafią już dobrze czytać.

W temacie proszę wpisać Niemiecki inaczej! W treści maila: wiek dziecka, godzinę i dzień warsztatów.

Razem odczarujmy język niemiecki w te wakacje!

Wstęp wolny!

Zapraszamy!