Finał warsztatów - Teatralnym Kluczem

Zapraszamy do Stacji Kultura w Rumi na finał projektu "Teatralnym Kluczem. Epizod III.... Śmiech na sali."

8 czerwca o godzinie 18:00 i 9 czerwca o 17:00 zagrany zostanie spektakl "Dziób w dziób" według dramatu Maliny Prześlugi

Młodzież uczestnicząca w warsztatach prowadzonych przez Annę Rekowską i Dorotę Wolter po raz pierwszy wystąpi w wypożyczalni głównej Stacji Kultura – Biblioteki Rumia!

Sztuka „Dziób w dziób” Maliny Prześlugi, wystawiana jest z powodzeniem w polskich teatrach dla dzieci i młodzieży i zbiera bardzo dobre recenzje.

Z opisu sztuki:

Podziały istnieją wszędzie – również w świecie zwierząt. Można być najdzielniejszym wróblem, a jednak nie dostąpić zaszczytu zbratania się z puszącymi się gołębiami. Wojownicze gołębie mają zaś nikłe szanse na pokojowy dialog z polującymi na nie kotami. Czy w takim świecie jest szansa na zgodne współistnienie, a nawet międzygatunkową przyjaźń? Na łamanie barier i przekraczanie granic?

(źródło: lubimyczytac.pl)

Odpowiedzi na te pytania dowiemy się oglądając premierę spektaklu 8 czerwca o godzinie 18:00 oraz podczas Nocy Bibliotek w Krainie Czarów – 9 czerwca o godzinie 17:00!

Wstep wolny!

Zapraszamy!

Projekt jest dofinansowany ze środków budżetu Miasta Rumia, partnerem projektu jest Stacja Kultura

9 czerwca o godzinie 15:00 zapraszamy na warsztat "Osobno czy razem"

Ilość miejsc ograniczona

lub telefonicznie 510 082 301

"Tak więc trzy możliwości stały zawsze przed człowiekiem, ilekroć spotkał się z Innym; mógł wybrać wojnę, mógł odgrodzić się murem, mógł nawiązać dialog"

Ryszard Kapuściński

Podczas warsztatu będziemy poszukiwać dialogu poprzez różne formy komunikacji.

Szukanie porozumienia, możliwości zaakceptowania czy chociażby tolerowania inności zdają się być dużym wyzwaniem zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla osób dorosłych. Niemalże każdy z nas spotkał się w swoim życiu z jakąś formą odrzucenia, wykluczenia, trudnością w znalezieniu tzw "wspólnego języka".

Zapraszamy na spotkanie z sobą i innymi, znalezienie cech wspólnych i różnic, tworzenie wspólnej płaszczyzny do rozmowy.

Zajęcia dla dzieci od 12 l, młodzieży i dorosłych

Prowadzenie : Małgorzata Znosko, pedagog, socjoterapeuta