Stacja Jazzik odsłona 5 – Ania Broda

Stacja Kultura Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza 19 maja o godzinie 13:00 na kolejną część muzycznego projektu Stacja Jazzik, który jest finansowany z Budżetu Obywatelskiego.

Wystąpią:

Ania Broda, która zaśpiewa i zagra na: cymbałach, pianinie, lirze korbowej, dzwonkach i drumli oraz Maciek Pruchniewicz, który zagra na gitarze i cigar boxie.

Tym razem zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami na podręczny warsztacik muzyczno- literacki – „Moja Tajemnica, czyli jak bawić się muzyką i słowem...”.

Co będzie się działo?

Będą eksperymenty z dźwiękiem i rytmem, szybka nauka wpadających w ucho melodyjek. Autorski pomysł na tworzenie muzycznych obrazków do tekstów z udziałem wdzięcznych rekwizytów jak np. dzwonki, trójkąty i tamburyny.

Uwaga Dzieci! Dowiecie się dlaczego słońce leży na łące a zima za nos trzyma, jak zaśpiewać kołysankę dla mamy i taty i zatańczyć piosenkę o maczku.

Uwaga Rodzice! Interpersonalny charakter zajęć rozbudzi wyobraźnię Waszego dziecka. Pozwoli rozpuścić wodze fantazji i przeżyć cudowną przygodę w Krainie Sztuki.

Krótko o wykonawcach:

Ania Broda - wokalistka obdarzona niezwykłym, wyrazistym głosem, mistrzyni gry na cymbałach wileńskich, multiinstrumentalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Od 2011 roku koncertuje i nagrywa solowo. Jej koncerty budzą wrażliwość na piękno. Jest niepowtarzalnym przykładem pozytywnej energii w muzyce. Prowadzi warsztaty śpiewu „białym” głosem oraz zajęcia muzyczno - edukacyjne dla dzieci i dla dorosłych. Improwizuje, zajmuje się muzykoterapią dla ludzi z zespołem Downa. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Pólfinalistka Mam Talent 2015. Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Olsztyna 2016.

Na polskim rynku muzycznym jest jedyna, oryginalna i niepowtarzalna!

Dyskografia:

„A ja nie chcę spać” 2011 ;

„6 H” 2014 ;

„Najlepsze życzenie” 2014 ;

"Thousand Lakes" premiera 4 listopada 2016.

Album "A ja nie chce spać " 2011 inspirowany wierszami polskich poetów otrzymał główną nagrodę w konkursie “Świat Przyjazny Dziecku” organizowanym prze Komitet Ochrony Praw Dziecka 2011.

Maciek Pruchniewicz - gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny. Uczestniczył w wielu projektach współpracując i koncertując z polskimi i zagranicznymi artystami, m.in. Wojtkiem Waglewskim, Michałem Urbaniakiem, Tadeuszem Nalepą, Małgorzatą Ostrowską, Dariuszem Makarukiem, Antonim Gralakiem, Mateuszem Pospieszalskim, Jerzym Słomą Słomińskim, Włodzimierzem Kiniorskim, Kiparą Yusuph, Osvaldo Baltodano, Luisem Varona. Na początku drogi muzycznej najbliższe były mu klimaty bluesowo-rockowe. Obecnie inspiruje go zwłaszcza muzyka improwizowana z pogranicza jazzu, etno, elementów klasyki, tworzy też muzykę do spektakli teatralnych i muzykę filmową.

Dyskografia:

„Hot Water”,