Biesiada literacka z prof. Ewą Łętowską oraz prof. Krzysztofem Pawłowskim

Stacja Kultura Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi we współpracy z Agencją Nehrebeccy zaprasza 23 marca o godzinie 18:00 na Biesiadę Literacką z prof. Ewą Łętowską i prof. Krzysztofem Pawłowskim „O Operze i o Prawie”. Spotkanie poprowadzi Krystian Nehrebecki.

Ona – Pani Profesor, Sędzia, Rzecznik Praw Obywatelskich, wybitna znawczyni prawa i wielka miłośniczka, znawczyni, prawdziwy autorytet w zakresie wiedzy o historii, dziejach, artystach Opery.

On – filozof, profesor, pracownik naukowy, wykładowca autor błyskotliwych książek …nie tylko dla dorosłych, prawdziwy wielbiciel bell canta.

"O Operze i o Prawie"

Książka "O operze i o Prawie" jest kolejną pozycją, w której Acus (Ewa Łętowska – prawniczka i Krzysztof Pawłowski – filozof) pisze o problemach prawa inaczej, niż to się u nas zazwyczaj robi. Kontrapunktem dla myślenia o prawie jest tutaj opera. I bynajmniej nie idzie o to, jak, czy i w jaki sposób opera podejmuje tematy prawnicze (choć i o tym też bywa tu mowa). Czytelnik będzie zdziwiony podobieństwami, jakie występują w społecznym funkcjonowaniu opery i prawa. Warto podjąć trud lektury, aby dokonać wcale nieoczywistych odkryć i przeżyć towarzyszącą temu radość.

Wstęp wolny!

23.03., godz. 18:00 Stacja Kultura, Starowiejska 2 Rumia (dworzec PKP)