Biesiada literacka z Moniką i Grzegorzem Wasowskimi

Stacja Kultura oraz Agencja Artystyczna R&K Nechrebeccy zapraszają 22 lutego o godzinie 18:00 na Biesiadę Literacką z Moniką i Grzegorzem Wasowskimi.

Podczas spotkania odbędzie się promocja książki „Starsi Panowie Dwaj. Kompendium niewiedzy.”

Uwaga! Trzymasz w ręku klucz do świata Starszych Panów. Zawartość! Pierwszy na świecie przegląd wszystkich dokonań twórców Kabaretu Starszych Panów ze szczególnym uwzględnieniem piosenek.

Przestroga! Lektura zdradliwa, mogąca przyprawić o zawroty serca, mocniejsze bicie głowy i chorobliwe ataki zdrowego śmiechu. Przed użyciem skonsultuj się z drukarzem.

Nigdzie indziej! Nie weźmiesz udziału w zabawie rytmicznej dla zdziecinniałych staruszków; nie dowiesz się, jaką dziedzinę wiedzy reprezentuje „pędologia”; nie prześledzisz ewolucji piosenki „Ścieżką pośród łąk”; nie usłyszysz o istnieniu Eldolarado i nie przeczytasz o ogólnokrajowym kryzysie guzikowym.

Promocja! Książka wielofunkcyjna, wykonana w rozmiarze odpowiadającym podstawce pod cylinder.

Ważne! Do książki dołączono płytę CD zawierającą niepublikowane w większości nagrania piosenek z Teatru Uniwersalnego „Eterek” w wykonaniu, m.in.: Wiery Gran, Ireny Kwiatkowskiej, Tadeusza Fijewskiego, Adama Mularczyka czy też Chóru Czejanda.

"Choć Ich twórczość jest z nami od zawsze, nie uzurpujemy sobie praw do tego, aby wiedzieć o Nich wszystko.(…) Co mogliśmy – wyszperaliśmy. Czego mogliśmy się dowiedzieć – dowiedzieliśmy się. (…) Reasumując: wyszliśmy z niesatysfakcjonującego nas w pełni, a nawet w połowie, założenia, iż lepiej coś niż nic. Mamy nadzieję, iż to Coś mimo wszystko Państwa uraduje." ze wstępu Moniki i Grzegorza Wasowskich źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

Grzegorz Wasowski - dziennikarz muzyczny, autor i odtwórca tekstów satyrycznych (w radiu - Samouczek, Lista Przebojów dla Oldboyów, Nie tylko dla orłów i w telewizji - Za chwilę dalszy ciąg programu, Komiczny Odcinek Cykliczny czyli KOC, Komiczna Audycja Cykliczna czyli KAC). Mistrz zagadek (Zagadkowa niedziela, Zagadkomat w Świerszczyku), autor tekstów piosenek, jeden z T-Raperów Znad Wisły.

Niestrudzenie i walecznie dba o spuściznę Jerzego Wasowskiego, doprowadzając do ukazywania się CD, DVD oraz książek i nut z twórczością Taty.

Monika Makowska-Wasowska - Kobieta pracująca, z wykształcenia filolog rosyjski, z doświadczeń zawodowych: dziennikarka radiowa, specjalista PR, trener szybkiego czytania i technik uczenia się, wychowawca, producent, przez wiele lat amatorsko śpiewająca chórzystka (alt o szerokiej skali). Współdziała z mężem przy wszelkich pracach związanych z zachowaniem i promowaniem twórczości Jerzego Wasowskiego. Wspiera męża-autora jako oficjalna i nieoficjalna muza...

Wstęp wolny! Zapraszamy!

22.02., godz. 18:00, Stacja Kultura Starowiejska 2 (Rumia dworzec PKP)

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×