Projekt „Portret Polaka” w Stacji Kultura

Stacja Kultura zaprasza do udziału w projekcie fotograficznym "Portret Polaka". 2 i 3 lutego między 13:00 a 18:00 będzie można przyjść do biblioteki na dworcu i wystąpić w roli modela w profesjonalnej sesji fotograficznej.

Pomysłodawczynią projektu oraz autorką zdjęć jest Aleksandra Maj, która tak mówi o „Portrecie Polaka”:

Czy dobre zdjęcie może o nas powiedzieć więcej niż tysiąc słów?

Zapraszam wszystkich przed obiektyw swojego aparatu. Zdjęcia mieszkańców Rumi staną się częścią projektu "Portret Polaka", pokazującego ludzi z różnych zakątków Polski.

Codziennie mijamy na swojej drodze setki ludzi. Wykonują różne prace, mają odmienne marzenia, i choć każdy jest wyjątkowy, łączy ich bycie Polakiem. W projekcie zamierzam sportretować jak największą liczbę mieszkańców Polski. Chcę przemierzyć cały kraj, by móc udokumentować w czarno-białych barwach nasze różnice, podobieństwa, dziwactwa, czy piękności.

Każdy może wziąć udział w sesji. Zależy mi na autentyczności i naturalności.

Wydarzenie jest całkowicie darmowe. Zdjęcia znajdą się w facebookowej galerii "Portret Polaka", która dokumentuje całe przedsięwzięcie. Każdy uczestnik otrzyma mejlem plik z fotografią w wysokiej rozdzielczości. Można więc nie tylko stać się częścią ciekawego projektu artystycznego, ale i zdobyć wartościową pamiątkę w postaci własnego, profesjonalnego portretu.

Wstęp wolny!

Zapraszamy!

2 i 3 lutego, godz. 13:00 – 18:00 Stacja Kultura Starowiejska 2, Rumia dworzec PKP