Wystawa fotografii Alicji Walczak - Energia Światła

Stacja Kultura - Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza na wystawę fotografii Alicji Walczak „Energia Światła”. Wystawę będzie można oglądać od 10 stycznia do 5 lutego w Stacji Kultura, w godzinach otwarcia placówki.

Autorka o wystawie:

W całej pracy fotograficznej cyklu ENERGIA ŚWIATŁA dominuje refleksja i poszukiwanie duchowej strony fotografii. ŚWIATŁO staje się uniwersalną wartością ponad podziałami. Określona tematyka jest przedstawiona w taki sposób aby mocniej zagłębić się w analizę światła jego przenikanie wszystkich wymiarów podczas wykonywanych i oglądanych zdjęć, pragnie skłonić do głębszych refleksji tematu jakim jest niewidzialna, duchowa strona obrazu.

TRANSCENDENCJA I PRZEMIANA, które towarzyszą temu aktowi twórczemu ukazuje iż jest on procesem żywym, niepowtarzalnym. Przemiana ta jako cykl sytuacji, które prowadzą do głębszej świadomości, przejścia z powierzchowności do duchowości. Podczas fotografowania liczą się nie tylko warunki zastane; jak światło, pogoda, przedmiot lub podmiot i jego kształty. Ważny jest stan wewnętrzny fotografa w danej chwili jego obserwacja i uważność oraz jego dotychczasowa wiedza.

Fotografia potrafi być lustrem, w którym odbija się kondycja autora i jego stosunek do świata, do innych ludzi. Talent artysty przejawia się nie tylko w umiejętności przekazywania własnych przeżyć, ale również w zdolności poruszenia tego, co tkwi najgłębiej we wnętrzu człowieka.

Autorka zajmuje się zagadnieniami przestrzeni fotografii i jej relacjami duchowej strony otaczającego świata z pięknem oraz wrażliwością niezbędną do wykonywania zdjęć. Widzieć bowiem, to coś więcej niż patrzeć. Istotą jest jego odczytywanie, przeżywanie tzw. współodczuwanie.

ŚWIATŁO to emanacja Boskości w tym co duchowe a poprzez ducha przenikające materię ŚWIATŁOŚCIĄ się staje!!!

Krótko o autorce wystawy:

ALICJA WALCZAK- autorka pracy ENERGIA ŚWIATŁA ur. w Gdańsku- artystka, malarka, dziennikarz, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku –Wydział Grafiki- specjalizacja Fotografia (2010), absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego a także Wyższej Szkoły Komunikacji Społecznej w Gdyni, tłumacz języka włoskiego.

Wstęp wolny!

Zapraszamy!

10.01. - 05.02.2018 Stacja Kultura Starowiejska 2, Rumia dworzec PKP, godziny otwarcia placówki

  • DSC_6623
  • DSC_7335
  • DSC_7353
  • kamie
  • kartka-palaca-2

Simple Image Gallery Extended

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

ioplaacademica

polona

 ‘Gazeta Wyborcza’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki  

pitax

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×