Koncert kwartetu jazzowego Mathisen / Breistein Mutant

Stacja Kultura lubi trudne, alternatywne brzmienia. W ramach kolejnej odsłony improwizowanego jazzu wystąpi czterech znakomitych muzyków. 15 listopada o 18:30zapraszamy na koncert do biblioteki. Wstęp wolny.

Inge W. Breistein - saksofony
Svein Rikard Mathisen – gitara
Johannes Vaht - kontrabas
Raymond Storaunet Lavik – perkusja

Mathisen / Breistein Mutant:

kwartet jazzowy współprowadzony przez Sveina Richarda Mathisena (gitara) oraz Inge W. Breisteina (saksofony) i wykonujący kompozycje założycieli. Ich muzykę można określić jako otwarty modern jazz głównego nurtu, w którym łatwo doszukać się wpływów amerykańskiej i nordyckiej odmiany tego gatunku jak i elementów europejskiego modernizmu. Na lato 2017 roku zapowiadane jest wydanie pierwszej płyty projektu - Dynamo. Album ukaże się w labelu AMP Music & Records z Oslo. Mathisen/Breistein Mutant jest formacją debiutującą, jednak muzycy znajdujący się w tym składzie grali już w Polsce np. jako członkowie grup EGG3 czy Andy’s Circus i pojawili się na scenach festiwali takich jak Lublin Jazz Festiwal czy Bydgoszcz Jazz Festiwal. Niedawno Mathisen i Breistein pracowali także nad specjalną kompozycją zamówioną u nich przez bergeński festiwal jazzowy Nattjazz – premierowe wykonanie miało miejsce podczas jego edycji w 2017 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=QDF6z3bDnrI
https://www.youtube.com/watch?v=MNRxbfyDJW8&t=5s
https://soundcloud.com/ingewb

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×