Afera kryminalna w Rumi, czyli tajny projekt MASKA

Już po raz trzeci Stacja Kultura w Rumi dołącza do pomorskiego kryminalnego zamieszania. Mowa oczywiście o Aferze Kryminalnej.

Afera Kryminalna to festiwal kryminału, który powstał w 2011 roku z inicjatywy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz gdańskiego wydawnictwa Oficynka. Od początku swojego istnienia festiwal gościł najznamienitszych twórców kryminału, thrillera i sensacji. Wśród nich są i mistrzowie, i uczniowie, autorzy z wieloletnim dobytkiem literackim i debiutanci, profesjonaliści przekazujący wiedzę wartą wykorzystania w tym gatunku i pasjonaci intelektualnej gry. Bo kryminał to przede wszystkim dobra zabawa, mistrzostwo warsztatu i wiedza.

Poniżej przedstawiamy program wydarzeń w Stacji Kultura:

20.10.2017:

godz. 17.00, „ Jak rozpoznać psychopatę?” - spotkanie z profilerem kryminalnym Janem Gołębiowskim.

godz. 18.30, Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem (promocja książki: „ Wzgórze psów”) / prowadzenie: Iwona Demska.

Apelujemy do świadków wydarzenia o liczne przybycie. Każdy może zostać podejrzany. W Stacji Kultura do rozwikłania tajny projekt MASKA.

Więcej informacji na temat projektu:

Pozostali goście festiwalu:

Krzysztof Beśka, Wojciech Burszta, Wojciech Chmielarz, Mariusz Czubaj, Jan Gołębiowski, Marta Guzowska, Joanna Jodełka, Jolanta Knitter-Zakrzewska, Marek Krajewski , Michał Larek, Magda Omilianowicz, Robert Ostaszewski, Agnieszka Pruska, Adam Regiewicz, Marta Reich, Tomasz Sekielski, Alfred Siatecki, Jakub Szamałek, Adam Ubertowski, Mariola Zaczyńska, Izabela Żukowska, Jakub Żulczyk oraz policjanci z Kryminalnej Piły.

GOŚCIE SPECJALNI: Stefan Ahnhem i Johan Theorin.