Wernisaż wystawy malarstwa Bożeny Kręcisz „Moje Kaszuby”

W piątek, 23 stycznia 2015 r. o godz. 18.00 (Stacja Kultura, ul. Starowiejska 2, Rumia dworzec PKP) Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa „ Moje Kaszuby” Bożeny Kręcisz.

O autorce

B o ż e n a K r ę c i s z - urodziła się w Gdyni w 1960 roku. W 1980 r. skończyła Liceum Plastyczne w Gdyni Orłowie. Po nieudanych próbach dostania się na studia w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu podejmowała różne prace, miedzy innymi jako dekoratorka, nauczycielka plastyki, uczennica w zakładzie garncarskim i ceramicznym, malarka porcelany. Zawsze była to praca o kierunku plastycznym.

Życiem Bożeny Kręcisz często rządziły przypadki i tak w zasadzie przypadek spowodował, że w 1988 r. wyjechała ona do Niemiec, gdzie „zabawiła“ trochę dłużej niż planowała, bo aż 23 lata. Tam założyła rodzinę, mieszkała i pracowała. Początkowo przy produkcji lalek porcelanowych w małej manufakturze Anetty Himstedt, później w marketingu jako organizator wystaw i targów. Cały czas ucząc się i malując. Praca twórcza, tak ogólnie można nazwać jej poczynania na polu sztuki, nie zamykała się i nie zamyka w jednym nurcie. Są to poszukiwania indywidualnego środka wyrazu. Otoczenie, rodzina, a przede wszystkim natura mają duży wpływ na jej twórczość.

W 2011 r. Bożena Kręcisz wróciła do Polski. Tym razem los „zawiał“ ją w rodzinne strony ojca, czyli na Kaszuby, w okolice Chmielna, przepiękną część tego regionu. Usiane polodowcowymi jeziorami „szerokie“ pejzaże zupełnie ją zauroczyły i tak powstała seria „Kaszuby”.

Bożena Kręcisz brała udział w licznych konkursach plastycznych i wystawach w Niemczech. W Polsce wystawiała swoje prace miedzy innymi w Galerii Świętojańskiej w Gdańsku. Jej prace znajdują się w prywatnych zbiorach w Niemczech, Austrii, Anglii i Polsce.

Wystawa malarstwa Bożeny Kręcisz
od 23 stycznia– 28 lutego
Czynna w godzinach otwarcia placówki.

Zapraszamy do zapoznania się z twórczością Bożeny Kręcisz na stronie: www.bkrecisz.com