Wystawa fotografii Radosława Brzozowskiego

Stacja Kultura – Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza na wystawę fotografii Radosława Brzozowskiego „Minione, nie zapomniane, czyli dawno temu we Wdzydzach”. Wystawa zorganizowana jest z okazji XIX Światowego Zjazdu Kaszubów.

Minione, nie zapomniane, czyli dawno temu we Wdzydzach

O wystawie:

Minione, nie zapomniane to wspólny projekt zrealizowany wraz z Muzeum Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich, którego pracownicy wcielili się w role gospodarzy ponad stuletnich wnętrz udostępnionych na potrzeby sesji przez Muzeum. Wystawie towarzyszyć będzie krótkometrażowy film, będący zapisem procesu twórczego.

Wystawę będzie można oglądać

od 1 lipca do 31 sierpnia

w godzinach otwarcia placówki.

Radosław Brzozowski:

W wieku trzynastu lat znalazł w szafie starego Zenita. Od tej chwili aparat stał się dla niego na wiele lat nieodłącznym towarzyszem, powoli przekształcając się w integralną część ciała i umysłu twórcy. Chociaż wysłużony Zenit dawno już został zastąpiony przez kolejne aparaty, przygoda z fotografią i fascynacją zdjęciami pozostały niezmiennie.

W chwili obecnej zajmuje się głównie fotografią aktu oraz historycznymi i szlachetnymi technikami fotografii, takimi jak: guma dwuchromianowa, odbitka olejna, odbitka pigmentowa cyjanotypia, papier solny, brąz Vandyke, ambotypia czy odbitka albuminowa. Jest również dyrektorem Trójmiejskiej Szkoły Fotografii (www.tsf.edu.pl) .

Więcej informacji o artyście: http://radoslawbrzozowski.com/

Wystawy indywidualne:

Czarne/Białe

2009 – „Galeria Zamkowa” w Lubinie

2010 – „Officyna” w  Szczecinie

2010 – „CoCo” w Gdyni

2010 – „Mózg” w Bydgoszczy

2010/11 Muzeum Fotografii w Bydgoszczy

Syria

2012 Biblioteka Oliwska

2013 Biblioteka Miejska Gdańsk Zaspa

Fotografia Obnażona