Wyślij wiadomość do Pana Cogito - kronikarza rzeczywistości

Fundacja im. Zbigniewa Herberta zaprasza do udziału w konkursie „Wyślij wiadomość do Pana Cogito – kronikarza rzeczywistości”. Konkurs – inspirowany wierszem Zbigniewa Herberta „Pan Cogito czyta gazetę” – trwa od 24 listopada do 12 grudnia 2014 r.

Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do poznawania twórczości Zbigniewa Herberta oraz do patrzenia na sytuację współczesnego człowieka w otaczającej nas rzeczywistości oczyma Pana Cogito – człowieka wrażliwego, wolnego i niezależnie myślącego.

Do udziału w konkursie zapraszamy przede wszystkim młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz studentów.

Zadanie konkursowe polega na przeczytaniu wiersza „Pan Cogito czyta gazetę” i przygotowaniu krótkiej (zawierającą nie więcej niż 150 znaków) wiadomości adresowanej do Pana Cogito. Wiadomość ta powinna odzwierciedlać wrażliwość uczestnika konkursu na sytuację drugiego człowieka w otaczającej nas rzeczywistości.

Prace konkursowe można zamieszczać na profilu „Pan Cogito” na Facebooku oraz wysyłać na adres e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Konkurs trwa od 24 listopada 2014 r. do 12 grudnia 2014 r. (do godziny 23:59).

Spośród nadesłanych zgłoszeń najlepsze prace wybierze Jury pod przewodnictwem Katarzyny Herbert. Przy ocenie prac pod uwagę brane będą następujące aspekty: oryginalność ujęcia tematu, uwzględnienie herbertowskich wartości oraz poprawność językowa.

W konkursie nagrodzonych zostanie 13 prac. Nagrodami będą: tomy poezji i prozy Zbigniewa Herberta oraz iPhone 6 i tablet Galaxy Tab 3.

Konkurs „Wyślij wiadomość do Pana Cogito – kronikarza rzeczywistości” organizowany jest przez Fundację im. Zbigniewa Herberta w ramach kampanii edukacyjnej „Pan Cogito”.

Więcej informacji: http://www.fundacjaherberta.com/aktualnosci/

Attachments: