Lekcja Historii z Romanem Drzeżdżonem

W ramach Tygodnia Historii obchodzonego w Bibliotece Rumia dn. 6 marca br. w Stacji Kultura odbędą się lekcje historii z Romanem Drzeżdżonem.

Temat zajęć: „II Wojna Światowa na Kaszubach”.

Roman Drzeżdżon (ur. w 1972 w Starzynie) – kaszubski pisarz, poeta, satyryk i publicysta.

Członek Rady Języka Kaszubskiego, pracownik Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie, współzałożyciel kaszubskiego kabaretu "Fif" (z którym wyróżniony został nagrodą miesięcznika Pomerania Skra Ormuzdowa), jeden z założycieli kaszubskiej grupy literackiej ZYMK (Zéńdzenié Młodëch Ùtwórców Kaszëbsczich - Spotkanie Młodych Autorów Kaszubskich).

Publikuje w języku kaszubskim m.in. w czasopismach "Pomerania", "Dziennik Bałtycki", Gazeta NadmorskaKaszëbskô Òdroda.