Wystawa zbiorowa "KOLORY ZIMY"/ Koło Plastyków im. W. Szczeblewskiego

Koło Plastyków im. W. Szczeblewskiego, działającego przy Towarzystwie Miłośników Gdyni oraz Stacja Kultura - Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zapraszają na wystawę „KOLORY ZIMY”, prezentującą prace malarskie wykonane przez uczestników Koła. Wernisaż wydarzenia odbędzie się w 8 lutego br. (środa), o godz. 18.00 w Stacji Kultura w Rumi  przy ul. Starowiejskiej 2.

Wystawę będzie można oglądać

od 8 lutego do 28 lutego br.

w godzinach otwarcia placówki. 

Koło Plastyków im. W. Szczeblewskiego: funkcjonuje w strukturach Towarzystwa Miłośników Gdyni od 1992 roku. Inicjatorem założenia koła, które skupiałoby nieprofesjonalnych twórców, pasjonatów malarstwa, rzeźby, fotografii, tkaniny był Stanisław Bąkowski.

Pomysł zrodził się z chwilą odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Wacławowi Szczeblewskiemu na budynku byłej Szkoły Sztuk Pięknych w Gdyni przy ul. Pomorskiej. Niewątpliwą zasługą gdyńskiej szkoły było powstanie środowiska plastycznego w młodym budującym się dopiero mieście.

Stanisław Bąkowski – pełen energii i pomysłów rzeźbiarz, postanowił wskrzesić pamięć o prof. Wacławie Szczeblewskim i nadać jego imię powstającemu Kołu. Bernard Szczeblewski, syn profesora, wyraził zgodę aby Koło nazwać imieniem swojego Ojca.

W maju 1992 roku zrealizowały się plany Stanisława Bąkowskiego. Zarząd Towarzystwa Miłośników Gdyni wyraził zgodę na włączenie Koła Plastyków im. prof. Wacława Szczeblewskiego w swoje struktury organizacyjne i udostępnił pomieszczenia siedziby na jego działalność. Jedno z pomieszczeń przeznaczono na salę wystawienniczą, a drugie na galerię prezentującą prace członków Koła.

Koło rozpoczęło działalność prezentując wystawę rzeźby Stanisława Bąkowskiego.

Do chwili obecnej w ramach swojej działalności koło zorganizowało liczne wystawy [indywidualne i zbiorowe], wykłady z historii sztuki, plenery malarskie, oraz warsztaty i szkolenia. Pragniemy zaprezentować nasze prace, jak największej liczbie odbiorców.

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

icoglowna

Wypożycz E-book

eBook icon

Przedłuż termin zwrotu książki!

Śledź nas

Newsletter

Subskrybuj

Regulamin

POLECAMY

ioplaacademica

polona

 ‘Gazeta Wyborcza’ dostępna jest dla naszych czytelników dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki  

pitax

Organizatorzy

logo rumia wersja podstawowa pozioma z haslem mini rumiainstytucja bibliotekarumia bip bibliotekarumia

Działalność biblioteki wspierana jest ze środków:

mk orange-logo bn instytut bplus nprc

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×