Spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem w rumskiej Stacji Kultura

Stacja Kultura – Miejska Biblioteka w Rumi zaprasza 23 lutego br. o godz. 19:00 na spotkanie z pisarzem/reporterem Mariuszem Szczygłem.

Spotkanie poprowadzi dziennikarka Radia Gdańsk Beata Szewczyk.

Mariusz Szczygieł - Reporter. Od 1990 roku związany z „Gazetą Wyborczą”. Autor m.in. bestsellerowych książek „Gottland” i „Zrób sobie raj”.

Pierwsza z nich zdobyła Europejską Nagrodę Literacką 2009 oraz Nike Czytelników 2007; została także książką roku Warszawskiej Premiery Literackiej. Jego książki wydawane są w trzynastu krajach. Jest także autorem antologii polskiego reportażu po 1989 roku „20. 20 lat nowej Polski w reportażach według Mariusza Szczygła” i dwutomowej antologii polskiego reportażu „100/XX”. Za reportaż „Śliczny i posłuszny” w „Dużym Formacie” otrzymał Nagrodę Andrzeja Woyciechowskiego 2013; Nagrodę Mediator 2013. Dziennikarz Roku 2013 – pierwsze miejsce w konkursie Grand Press. W latach 1995-2001 prowadził pierwszy w historii polskiej telewizji talk-show „Na każdy temat”. Współzałożyciel Instytutu Reportażu wraz z Pawłem Goźlińskim i Wojciechem Tochmanem.

Bibliografia:

„Niedziela, która zdarzyła się w środę” (1996, wyd. I)

„Gottland” (2006, wyd. I)

„Kaprysik” (2010)

„Zrób sobie raj” (2010)

„Láska nebeská”(2012)

„Projekt: prawda” (2016

Miejsce spotkania:

Stacja Kultura- Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi / ul. Starowiejska 2, Rumia dworzec PKP

Wstęp wolny.