Spotkania z literaturą

Stacja Kultura oraz wszystkie Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi dołączyły do geocachingu!

Geocaching jest to gra terenowa użytkowników systemu GPS polegająca na poszukiwaniu specjalnie przygotowanych skrzynek ze "skarbami" (ang. geocache) w atrakcyjnych miejscach, ukrytych przez innych uczestników zabawy. Znalazca skrzynki może zabrać jeden z ukrytych w niej "skarbów", zostawiając w zamian nowy, o nie mniejszej wartości. Następnie wpisuje swój identyfikator i datę odkrycia do "książki gości" – logbooka skrzynki.

Odsłona gry w Miejskiej Bibliotece Publicznej zatytułowana jest „Spotkania z literaturą”. Do każdej Filii przypisana jest konkretna książka i zadania.

Wszelkie informacje na temat współrzędnych oraz wytyczne znajdą Państwo w poniższych linkach:

Stacja Kultura, Filia 1, Filia 2, Filia 4

Pomysł na umieszczenie skrzynek w bibliotece zrodził się w głowie zapalonej czytelniczki oraz poszukiwaczki skrzynek o pseudonimie Grazka.

Dla tych, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę mamy kilka wskazówek, które pochodzą ze strony Geocaching Opencaching Polska:

Jak rozpocząć zabawę w geocaching ?

Do rozpoczęcia zabawy nie trzeba wiele:

1. Przeczytaj kilka podstawowych informacji dla poszukiwaczy:

2. Zaopatrz się w odbiornik GPS (chociaż wiele skrzynek można znaleźć i bez niego)

3. Zarejestruj się w serwisie Opencaching Polska i korzystając wyszukiwarki lub interaktywnej mapy wybierz skrzynkę w swojej okolicy.

4. Wprowadź współrzędne wybranej skrzynki do odbiornika GPS

5. Jesteś gotów do rozpoczęcia łowów

Jeśli nie rozumiesz używanej terminologii zajrzyj do Słownika.

Jeśli szukasz pomocy związanej z Geocachingiem, śmiało pytaj na forum.

Możesz odszukać keszerów z Twojej okolicy korzystając z naszego zbioru grup geokeszerskich.

Jeśli chcesz możesz skorzystać z pomocy przewodnika geocachingu. Odszukasz go na mapie przewodników.

Zapraszamy do udziału w grze nowych uczestników oraz doświadczonych poszukiwaczy!