Ucieknij nałogom w pasję

Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumi,  Gimnazjum Salezjańskie w Rumi oraz Stacja Kultura zapraszają na pokonkursowy wernisaż prac II edycji Międzyszkolnego Konkursu plastyczno- filmowego „Ucieknij nałogom w pasję”

, który odbędzie się 16 grudnia o godzinie 11:00 w Stacji Kultura na poziomie +1.

W tym roku tematem przewodnim konkursu był PRZYJACIEL

Dzięki przyjacielowi możemy czuć się ważni, docenieni i potrzebni. Przyjaciel to człowiek, na którego możemy liczyć w chwilach trudnych w naszym życiu. Przyjaciel śmieje się z nami, ale też płacze. Jest przy nas, kiedy zdarza się nam popełniać błędy, ale i wtedy gdy podejmujemy mądre decyzje. To osoba, która akceptuje nas takimi, jakimi jesteśmy i może przestrzec przed niedobrymi wyborami.

Temat miał na celu uzmysłowienie młodzieży, że przyjaźń to jeden z najlepszych czynników chroniących przed zachowaniami ryzykownymi i uzależnieniami.

Kiedy jesteśmy szczęśliwi, akceptowani, nie uciekamy w używki, nałogi, ponieważ nie musimy nikomu nic udowadniać, uciekać od siebie i swoich emocji. Nie jesteśmy samotni… Dlatego PRZYJACIEL jest tak ważny w naszym życiu.

16 grudnia oprócz wernisażu prac i pokazu filmów konkursowych odbędą się warsztaty profilaktyczne dla uczestników konkursu.

Zapraszamy!

16 grudnia, godzina 11:00, Stacja Kultura Starowiejska 2, Rumia dworzec PKP